İYİ Parti Denizli İl Kongresi yapılıyor – D20Haber
19.04.2024, Cuma
11 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti Denizli İl Kongresi yapılıyor

İYİ Parti Denizli İl Kongresi yapılıyor

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 8 Ocak 2023 Pazar - 14:06Güncelleme: 9 Ocak 2023 Pazartesi - 13:54
İYİ Parti Denizli İl Kongresi yapılıyor

İYİ Parti Denizli İl Kongresi yapılıyor. İl başkanlığı için Özer Tunçtürk ve Zafer Kaplan yarışıyor.

İYİ Parti Denizli İl Kongresi, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılıyor. Kongrenin divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat yaparken, kongrede 650 delege il başkanını belirlemek için oy kullanacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. “Çıktığımız yolda dosdoğru ve doğruluktan sapmadan yürüyoruz” diyen Sunat, şöyle devam etti:

“Büyük resmi görün. Bizim davamız senlik benlik davası olmadı. Ben, sen yok, biz varız. Milletin çözülemeyen dertlerine çözüm için geliyoruz. Vurguncu, talancı zihniyete hesap sormaya geliyoruz. Yoksulluğu yönetenlere inat yoksulluğu bitirmeye geliyoruz. Hak, hukuk, adalet için geliyoruz. Tek adam rejimine son vermek için geliyoruz. Kadrolarımız ve projelerimiz hazır.”

Kongrelerin yenilenme olduğunu vurgulayan Sunat, “ İl başkanı ve yönetim kurulu üyeliği üstünlük makamı değildir. Hoşgörü ve mücadele makamıdır. Makamlar millet adına kullanılır. Bu makamların hakkını verelim. Bugün iki arkadaşımız yarışacak. Kazanan kim olursa olsun İYİ Parti kazanacak” dedi.

Raziye Akışık’ın yeniden olmadığı il kongresi siyasi konuşmalarla devam ediyor.