03.02.2023, Cuma
2 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti İl Başkanlığına Tunçtürk seçildi

İYİ Parti İl Başkanlığına Tunçtürk seçildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Ocak 2023 Pazar - 17:39Güncelleme: 8 Ocak 2023 Pazar - 17:44
İYİ Parti İl Başkanlığına Tunçtürk seçildi

İYİ Parti Denizli İl Kongresi yapıldı. İl başkanlığı için iki adayın yarıştığı kongrede rakibine 178 oy fark atan Özer Tunçtürk, İYİ Parti Denizli İl Başkanlığına seçildi.

İYİ Parti İl Kongresi, Genel başkan Yardımcısı Şenol Sunat’ın divan başkanlığında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl başkanlığı için Özer Tunçtürk ile Zafer Kaplan’ın yarıştığı kongreye katılım yoğun oldu.

İl başkanı adaylarından Özer Tunçtürk, partililere seslendiği konuşmasında, ülkenin geleceği söz konusu olduğunda sadece elini değil, bedenini taşın altına koyan ihsanlar olduklarını söyledi. Tunçtürk, sözlerine şöyle devam etti:

TUNÇTÜRK’TEN BİRLİK VE BERALERLİK ÇAĞRISI

“Denizli, İYİ Parti’nin gelişmesi ve yükselmesi için ortamın en uygun olduğu illerden bir tanesidir. Aynı bayrağı taşıyan insanlar olarak burada birleşmişken öyle şeyler oldu ki, ülke meseleleri bir kenara bırakılıp şahsi meseleler ön plana çıktı. Bunun sonucu olarak aynı bayrağı taşımamıza rağmen Denizli’de farklı taraflara çektiğimiz için göstergeler yatay, belki de düşey yönde seyretti. bu kabul edilmez bir durumdur. Bu partide her kademede görev almaktan yüksünmedik, yüksünmeyiz ve görev alma zamanının geldiğine inanıyorum. Ekibimle beraber partimizi daha iyi noktaya getirmek için bu yola çıktık. Yolun çetin ve zor olduğunun farkındayız. Ancak, İYİ Partili gönüldaşlarımla birlikte bütün zorlukları aşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Şimdi soruyorum: Artık bu partinin şahsi düşüncelerle, şahsi geleceklerini ön planda tutarak hareket eden yönetimlerden kurtulmasının zamanı gelmedi mi? Artık birlik olmanın, tek yumruk olmanın zamanı gelmedi mi? Kendi içimizde yaşadığımız kardeş kavgasına son vermenin zamanı gelmedi mi? İlçe belediyelerine İYİ Parti bayrağını dikmenin zamanı gelmedi mi? Denizli Büyükşehir Belediyesine İYİ Parti bayrağını dikmenin zamanı gelmedi mi? İYİ Parti olarak iktidar olmanın zamanı gelmedi mi?”

Haberin DevamıReklam

ÖZTÜRK: BEN DEĞİL, BİZ OLURSAK HEDEF ÇOK YAKIN

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ise, bu yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine değinerek, “Ülkemiz yakın zamanda hayati bir seçime gidecek. Bu seçim, milletimiz için köprüden önceki ya son çıkış ya da devam eden iklimin son halkası demektir. Bu nedenle kongrelerimiz hayati bir önem taşımaktadır. Hedefimize varmamız az kaldı. Çok önemli dönüm noktasındayız. Asla yorulmayacağımız, asla yılmayacağımız bir seçim dönemine giriyoruz. Birbiriyle uyumlu çalışacak, ili ile ilçesi ile bir bütün halinde çalışacak yönetimlerimiz olmalı ki en iyi sonucu alabilelim. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara, yolumuza tuzak kuranlara karşı birlikte dimdik durmalıyız. Ben değil, biz olursak hedef çok yakın

TUNÇTÜRK, FARK ATARAK KAZANDI

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Üç sandıkta 389 oy çıkan Özer Tunçtürk, İYİ Parti İl Başkanlığına seçildi. Rakibi Zafer Kaplan ise 211 oy aldı.

YÖNETİM KURULU

İYİ Parti İl Yönetim Kurulu da şu isimlerden oluştu:

Mustafa Kemal Şahan, Ünal İncegür, Ertan Kesgin, Ayhan Çetin, Sultan Köse, Elvan Aydoğan, Zeynep Sözeri, Bayram Can Çapar, Mehmet İlhan, Savaş Sütcü, Şule Namlı, Halime Özdemir, Alaattin Tagay, İsmail Coşkunsu, Cevdet Çokakoğlu, Sema Meral, Ömer Sağdıç, Serkan Turan, Fatih Boya, Kahraman Kurnaz, Musa İmal, İsmail Sever, Mithat Dereli, Saffet Kanpolat, Uğur Erdoğan, Nihan Cihan Özden, Engin Çobanoğlu, Hüdaverdi Caner, Alperen Kaymakcı, Özgür Birgi, Selahiye Özlem Öztürk, Halil İbrahim Satır, Hakan Karabacak, İbrahim Çıplak, Meral Er, Ramazan Aydın, Cansu Erdoğan, Tuna Oktay ve Hüseyin Yücel.