04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti Denizli İl Başkanı Akışık’tan...

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Akışık’tan çelenk tepkisi

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2022 Salı - 14:01 İYİ Parti Denizli İl Başkanı Akışık’tan çelenk tepkisi

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni’nde, Garnizon Komutanlığına çelenk koyma programında yer verilmemesine tepki gösterdi.

A- A+

Denizli Valiliğince hazırlatılıp dağıtılan 30 Ağustos Zafer Bayramı davetiyesinde, çelenk koyma programı ve araçla halkın bayramının kutlanılması bölümünde Garnizon komutanlığına da yer verildi. Ancak, bugünkü programda Atatürk Anıtı’na Vali Ali Fuat Atik ve Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan çelenk bıraktı. Garnizon Komutan vekili, araçta da yer almadı.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI AKIŞIK’TAN AÇIKLAMA

İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, yazılı açıklamasında, törendeki bu uygulamayı yaptığı yazılı açıklamayla eleştirdi. “30 Ağustos töreninde Garnizon Komutanı’na programda yer almasına rağmen neden çelenk bıraktırılmadı?” diye soran Akışık, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü sağlamış olan tüm milli bayramlar gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına yıllardır katılırım. Milli birlik ve beraberliğin vuku bulduğu ve daha anlamlaştığı bu günlere daha özel bir anlam yükler gereğini yerine getirmeye çalışırım. Yıllardır törenlerde garnizon komutanı çelenk koyar programa uyulur, askerimizin bize kazandırdığı bugünler için ayrıca teşekkür ederdim. Ama bugün görüyorum ki Denizlimizde bulunan en büyük komutana çelenk koymayı çok görüyor, 2016 yılında yaşanan darbe girişiminin ardından böyle bir karar aldığınızı savunuyorsunuz. Her şeye eyvallah da bugüne kadar neden yapıldı? Dün ile bugün arasında değişen şey nedir? Askerimizi itibarsızlaştırma eğiliminde olduğunuz aşikar, hemde bunu aleni yapmaktan geri durmuyor, gözümüzün içine sokuyorsunuz. Benim içim rahat değil. Cennet vatanımızı, milletimizle birlikte savunan mehmetçiğimize karşı yapılan bu tutumu kınıyor, öncelikle Şanlı Türk ordumuzun ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”