05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Akışık, tacize uğrayan kadını ziyaret etti

Akışık, tacize uğrayan kadını ziyaret etti

Haber Merkezi - 21 Eylül 2022 Çarşamba - 18:16 Akışık, tacize uğrayan kadını ziyaret etti

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, Kale Belediyesinde çalışan ve zabıta memuru S.D.’nin cinsel tacizine uğradığı iddia edilen mağdur kadını ziyaret etti. Akışık, olayla ilgili sessiz kaldığı gerekçesiyle de Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç’ı eleştirdi.

A- A+

• TIKLAYIN | Belediyede taciz skandalı

İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, aralarında hukukçuların da bulunduğu heyetle birlikte taciz mağduru Kale belediyesi personeli kadını ziyaret etti. Yaşadıkları psikolojik baskıyı anlatırken gözyaşı döken taciz mağduru, “Bir kadın olarak beni çok iyi anladığınızı biliyorum. Bu desteğiniz benim için çok değerli” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Akışık, yaşanan olayın utanç verici olduğunu belirterek, S.D.’nin kadın personelleri mesajla ve fiziki olarak taciz ettiği iddiasını kabul edilemez olarak nitelendirdi. Akışık, “Kadın personellere uygulandığı iddia edilen taciz şahsi değil, kurumsal ve toplumsal bir sorun olarak ele alınmalıdır” dedi.

SAĞINÇ’A TEPKİ GÖSTERDİ

Haberin DevamıReklam

Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç’ın olayla ilgili sessiz kalmasına tepki gösteren Akışık, “Konuya ilgisizliği, hatta ‘beni ilgilendirmez” yanıtı verdiği iddiası hem kadın olarak hem de siyasi bir partinin il başkanı olarak her yönüyle çok üzücü. Bir belediye başkanının asli görevlerinin başında ilçesinin ve personelinin huzuru yer alır. Ancak bir belediye başkanı düşünün ki kendi kadın personelinin yine bir başka personelinin taciz iddiası karşısında kayıtsız kalacak. Kendi personelini koruyamayan bir başkan, kendi ilçesinin haklarını nasıl koruyacak, hemşehrilerinin huzurunu nasıl sağlayacak?” diye konuştu.

Kale Belediyesinde yaşandığı iddia edilen olayın büyük bir utanç olduğunu söyleyen Akışık, “Tacize uğradığı iddia edilen arkadaşımızla ve ailesi ile görüştüm. Taciz mağduru kadın kardeşim ve bizzat belediye başkanından ‘beni ilgilendirmez’ yanıtını alan eşi hem çok üzgün hem de çok öfkeli. Bu olayda taciz eden zabıta memuru ne kadar suçlu ise, haksızlığa karşı susan belediye başkanı da o kadar suçludur” ifadelerini kullandı.