04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Akışık: Her kuruşun hesabını soracağız

Akışık: Her kuruşun hesabını soracağız

Haber Merkezi - 9 Eylül 2022 Cuma - 17:45 Akışık: Her kuruşun hesabını soracağız

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, kentte son dönemin en yoğun tartışmalarından birisini oluşturan Kayalık Caddesi yenileme çalışması üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a yüklendi. Yolların yap-boza döndüğünü kaydeden Akışık, “harcadığınız her kuruşun hesabını soracağız” ifadesini kullandı.

A- A+

Kayalık Caddesi, yerel siyasetin gündem başlıklarından birisi olmaya devam ediyor. Muhalefetin eleştiri okları Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan’a yönelirken, İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, yazılı açıklamada bulunarak, yapılan hizmetten değil, düzgün yapılmayan hizmetten rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Kayalık caddesi’ndeki yenileme çalışmalarını “Yapılan çalışmaları takdirle izliyoruz. Maşallah söz konusu Kayalık olunca birkaç güne işleri hızlandırıp tüm ekiplerinizi seferber etmişsiniz” ironisiyle eleştiren Akışık, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Aynı çalışma hızını diğer mahallelerinizde de görmek isterdik. Yıllardır süren altyapı hamlesi mesela. Seneler önce başladığınız altyapı hamlesinde seçim yaklaştıkça iş bitirme hızınız da aynı ölçüde arttı. Yıllardır yap boza dönen yollar, sürekli olarak yama yaparak kapattığınızı sandığınız asfaltlar. Denizli sizden ne çekti be Sayın Zolan. Göstermelik iş yapıp, sonrasında yaptığınız iş kadar da tamiratına para yatırıyorsunuz. Tanıtıma, broşüre, dergilere, billboardlara ve sahibi belli belirsiz birebir aynı internet sitelerine yıllık harcadığınız parayla kaç Kayalık Caddesi düzgünce yapılır soruyorum. Kaç caddeyi, sokağı yapılmasının hemen ardından kazıp tekrar yaptınız soruyorum. Harcadığınız her kuruşun hesabını soracağımızdan şüpheniz olmasın. İlk seçimdeki iktidarımızda, kimleri zengin ettiniz, kimlere rant sağladınız, yıllarca kaç kez aynı işleri yaptınız, yaptırdınız bunları belgeleri ile açıklamak boynumuzun borcu olsun.”