26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Akışık: Gözünü para hırsı bürümüş şirketlere...

Akışık: Gözünü para hırsı bürümüş şirketlere bu güzellikleri yedirmeyeceğiz

Haber Merkezi - 18 Ağustos 2020 Salı - 13:14 Akışık: Gözünü para hırsı bürümüş şirketlere bu güzellikleri yedirmeyeceğiz

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, 5 ilçedeki 12 sahada altın ve diğer madenlerin aranmasıyla ilgili yapılacak ihaleye tepki göstererek, “Gözünü para hırsı bürümüş şirketlere bu güzellikleri yedirmeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

A- A+

İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, Türkiye genelinde 766 maden sahası ihale yoluyla maden aramalarına açıldığını, bunların arasında Denizli’den de Tavas, Buldan Çal, Çameli ve Kale ilçelerinde 12 sahanın yer aldığını anımsattı. Belirlenen sahaların maden aramasına açılmasının doğal güzellikleri yok edeceği endişesini taşıdıklarını dile getiren Akışık, şunları kaydetti:

“Tavas’ta Avdan Termik Santrali’ne nasıl karşı durduysak, JES’lere nasıl karşıysak, bu ihalelerle Denizlimizin talan edilmesine de öyle karşı duracağız. İYİ Parti Denizli İl Teşkilatı olarak maden arama bahanesiyle Buldan’ın, Tavas’ın, Kale’nin Çal ve Çameli’nin talan edilmesine izin vermeyeceğiz. Hele ki Buldan’da korunacak hassas alan ilan edilen doğa harikası Süleymanlı Yayla Gölü’nün bulunduğu bölgede böyle bir maden arama ihalesinin yapılmasına nasıl müsaade ederler anlamak çok zor. Biz, Denizlimizin bereketli topraklarını gelecek nesillere aktarmak için canla başla mücadele ederken, maden arama bahanesiyle coğrafi özellikleri emsalsiz olan yerlere göz dikildiğini öğreniyoruz. Türkiye’de bulunan tüm güzelliklere yapılan haksızlıklara karşı olduğumuz gibi, Denizli’ye yapılacak olan her türlü kötülüğünde karşısında duracağız. Denizli’nin kimliğini yansıtan ne varsa koruyacağız. Maden arama bahanesiyle gözünü para hırsı bürümüş şirketlere bu güzellikleri yedirmeyeceğiz.”