26.02.2021, Cuma
4 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Akışık: 30 Ağustos’u zafer olarak görmeyenlerin sonu yaklaştı

Haber Merkezi - 24 Ağustos 2020 Pazartesi - 19:17 Akışık: 30 Ağustos’u zafer olarak görmeyenlerin sonu yaklaştı

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın törenlerle kutlanmasına uzun verilmemesini “30 Ağustos'u bir zafer olarak görmeyen ve bu tür art niyetli birçok yasağı getiren zihniyete sahip güç erklerinin artık sonu yaklaştı” açıklamasını yaptı.

A- A+

İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine coronavirüs nedeniyle kısıtlama getirilmesine tepki gösterdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle çelenk katılma programının kısıtlı katılımla gerçekleştirilmesinin, tebrik kabulü töreni düzenlenmemesinin, Şehitlik ziyaretlerinin asgari katılımla yapılmasının ve belirtilen program dışında herhangi bir etkinlik düzenlenmesine izin verilmemesinin istendiğini belirten Akışık,şu açıklaması yaptı:

“COVID-19; tatile gidenleri, denize girenleri, AVM’ye gidenleri, sınava giren milyonlarca öğrenciyi etkilemiyor da bir ulusun en onurlu günlerinden biri olan Zafer Bayramı’nı mı etkiliyor. Ayasofya’nın açılışı için binlerce insanın yürümesine, sloganlar atmasına müsaade edilirken iyi, ulusal bayramların kutlanması ise çok riskli, kötü. Ayasofya’nın açılışında milleti mi önemsemiyordunuz, yoksa Kurtuluş Savaşımızın zaferine mi tahammül edemiyorsunuz? Farkında mısınız bilmem; yasakladığınız, kısıtladığınız gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti beraberliğinde bu toprakları yeniden kazandığımız gündür 30 Ağustos Zafer Bayramı.

Buradan İç İşleri Bakanı ve tüm devlet erkânına sesleniyorum. Bu ülkede bu sıfatlara sahipseniz, her biri ayrı ayrı milli anlam taşıyan milli bayramlarımız sayesindedir. Bugünlere yasak getirmek, kimsenin haddi de hakkı da değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlunun kurucusu olduğu Okçular Vakfı’na oba kurup çadırlarla etkinlik yapılmasına müsaade et ama Zafer Bayramımızı kısıtla, yasakla. Bizim değerlerimizi bize unutturamayacaksınız.”

Milli bayramların coşkuyla kutlayacağı günlerin çok yakında olduğunu kaydeden Akışık, “30 Ağustos’u bir zafer olarak görmeyen ve bu tür art niyetli birçok yasağı getiren zihniyete sahip güç erklerinin artık sonu yaklaştı. Varlığımızı borçlu olduğumuz ortak değerlerimizi bize tekrar tekrar hatırlatan bu tür çok önemli tarihleri ve bizlerde yer ettiği değeri birlikte anacağımız günler çok yakın” ifadelerini kullandı.