30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Bahtiyar: 7/24 hizmet veren kreşler açılacak

Bahtiyar: 7/24 hizmet veren kreşler açılacak

Haber Merkezi - 18 Mart 2019 Pazartesi - 12:46 Bahtiyar: 7/24 hizmet veren kreşler açılacak

Millet İttifakı Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar, 7/24 açık olacak kreşler açarak, çalışan annelerin “çocuğum ne olacak” kaygısını ortadan kaldıracaklarını belirtti.

A- A+

Millet ittifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Bahtiyar, seçim çalışmalarını Pınarkent, Sevindik ve Kumkısık mahallelerinde sürdürdü. Bahtiyar, buralarda yaptığı konuşmada “Denizli’de yaşayan hiçbir vatandaşımız 1 Nisan sabahından itibaren ötekileştirilmeyecek” mesajını verdi.

ÇALIŞAN ANNELER İÇİN KREŞ

Pınarkent Mahallesi’ndeki konuşmasında çalışan annelerin en önemli sorunu olan çocuk bakımına değinen Bahtiyar, “çocuğuma kim bakacak, ben işteyken çocuğum ne olacak” kaygısının çözüme kavuşturmak için 1 Nisan sabahında çalışmalara başlayacaklarını, çalışan annelerin yoğunlukla yaşadığı bölgeler başta olmak üzere Denizli’nin tüm mahallelerinde 7/24 hizmet verecek kreşler açacaklarını belirtti.

KENDİ MAHALLESİNDE YOĞUN İLGİ

Millet İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan ile birlikte Sevindik Mahallesi’nde coşkulu bir miting gerçekleştiren Bahtiyar’a, eski belediye başkanlarından Ali Marım, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün yanı sıra Millet İttifakı’nın İl ve ilçe başkanları da eşlik etti.

Üreten Denizli Modeli ile birlikte Denizli’nin hızla kalkınmaya başlayacağını belirten Bahtiyar, 31 Mart için Sevindikli hemşehrilerinden destek istedi. Bahtiyar, “Üreten Denizli Modeli’nde her zaman şeffaflık ve hesap verme mekanizmaları işleyecektir. Harcamalardan projelerin çıktı sonuçlarına kadar birçok alanda hesap verme ve şeffaf yönetim ilkesine göre hareket edilecektir” dedi

“ORTAK AKILLA BİRLİKTE YÖNETELİM”

Sevindik’te konuşan Bahtiyar, “Ortak akıl ve birlikte yönetim ilkesi şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Proje üretiminde görev alan danışma kurullarının yanında toplumumuzun, Denizlimizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sunmak isteyen her vatandaşımız Üreten Denizli Modeli’nin yapı taşını oluşturacaktır” diye konuştu.

“KUMKISIK DENİZLİ’MİZİN VİTRİNİ OLACAK”

Kumkısık mahallesinde vatandaşlarla buluşan Bahtiyar, Millet İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan ile birlikte bölgede yapacak olduğu projelerini anlattı. Bahtiyar, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde göreve geldiklerinde yapacak olduğu önemli projelerden birisi olan Bağbaşı- Sarayköy arasında oluşturulacak hafif raylı sistem’de Kumkısık Mahallesi’nin Denizli’nin vitrini olacağını belirtti.

“ÖĞRENCİLERE OTOBÜSLER ÜCRETSİZ OLACAK”

Millet İttifakı İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar öğrencilere belediye otobüslerinin ücretsiz olacağını söyledi. Bahtiyar, “Eğitime vereceğimiz destek, geleceğimize yatırımımız olacak. Üniversitemizle, teknolojik alt yapımızla ve pek çok projemizle Denizli’mizde eğitimine devam eden öğrencilerimizi destekleyeceğiz. Okullarına devam eden ve geleceğimizi emanet ettiğimiz öğrencilerimiz daha huzurlu ve masrafsız okusunlar diye ulaşımı problem olmaktan çıkartmak istedik. Okullarına gitmek için para vermek zorunda kalmasınlar istedik. Öğrencilerimiz huzurla okullarına gidebilsinler diye. Belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanması için gerekli düzenlemeleri yapacağız. Hem kent merkezinde hem de ilçelerimizde gençlerimiz belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacak” dedi.