İmamoğlu: 14 Mayıs geleceğimizi kurtarma seçimidir – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İmamoğlu: 14 Mayıs geleceğimizi kurtarma seçimidir

İmamoğlu: 14 Mayıs geleceğimizi kurtarma seçimidir

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Mayıs 2023 Perşembe - 23:08Güncelleme: 4 Mayıs 2023 Perşembe - 23:08
İmamoğlu: 14 Mayıs geleceğimizi kurtarma seçimidir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mayıs’ın bir parti seçimi değil geleceği kurtarma seçimi olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Denizlililere seslendi.

“DENİZLİ HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL”

Denizli’nin kendisi için çok özel olduğunu, burada ticaretle ilgili dostlar edindiğini, Denizli’nin çalışkan ve üretken insanlarıyla iş birliği yaptığını kaydeden İmamoğlu, “Denizli hak ettiği yerde değil. 14 Mayıs’tan sonra Denizli’de hakkını alacak” dedi.

“KAZANIMLARI YERLE BİR ETTİLER”

Konuşmasında AK Parti iktidarını eleştiren İmamoğlu, “Türkiye’nin her yeri bir cennet köşesi. Ancak milletin kazanımlarını yerle bir ettiler. Emeklisinden işçisine, memurundan sanayicisine, tarımla uğraşandan emeklisine herkesi ne yazık ki mağdur ettiler. Bu iktidar 15 yıl önce Cumhuriyet’in 100. yılında kişi başına gelirin 25 bin dolar olacağını açıkladı. Bugün 3’te 1’inde bile değiliz. O kadar çok şey kaybettik ki, iktidarı devraldıklarında dünyanın 16. büyük ekonomisiydik, bugün 21. ekonomisi durumundayız” diye konuştu.

“GENÇLERİ EZDİRMEYECEĞİZ”

Haberin DevamıReklam
Gençlere de mesajlar veren İmamoğlu, “Buradan yüzünüze baktığımda coşkulu kalabalığın en önünde ‘benim geleceğim ne olacak’ diyen gençleri görüyoruz. Gençlere hesap vermek, gençlerin umudunu tazelemek zorundayız. Gençleri mülakat adı altında ezdirmeyen bir sistemi var etmek zorundayız. Gençler adalet istiyor, ‘benim hakkımı yedirme’ diyor” ifadelerini kullandı.

“BENİM MİLLİYETÇİLİĞİMİ ÖLÇECEK KİŞİ DAHA DOĞMADI”

İktidara milliyetçilik söylemleri üzerinden yüklenen ve “Benim inancımı da milliyetçiliğimi de ölçecek kişi bu memlekette anasından doğmadı” diyen İmamoğlu, sözlerine şunları ilave etti:

“14 Mayıs’taki seçim bir parti seçimi değil, geleceğimizi kurtarma seçimidir. Bu canım memleketin yaş ortalaması 33. Bugün Avrupa’nın yaş ortalaması 45-46. Nasıl bir fırsat barındırdığımızı bilelim. Bugün bunu konuşacağımıza Denizli’nin duvarlarında “Denizli vatanı böldürmez” diye saçma sapan afişler asanları görüyorum. Allah aşkına ya bu milleti siz böldünüz, siz. Oy veren vermeyen, inançlı inançsız, milli gayrimilli. Allah aşkına sorarım: Benim inancımı da milliyetçiliğimi de ölçecek kişi bu memlekette anasından doğmadı. Biz hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet’in evlatlarıyız.”