Pekdemir, hız tutkunlarını yarış ve drag pisti ile Pamukkale’de buluşturacak – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir, hız tutkunlarını yarış ve drag...

Pekdemir, hız tutkunlarını yarış ve drag pisti ile Pamukkale’de buluşturacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mart 2024 Perşembe - 12:20Güncelleme: 21 Mart 2024 Perşembe - 12:20
Pekdemir, hız tutkunlarını yarış ve drag pisti ile Pamukkale’de buluşturacak

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, “Yarış ve Drag Pisti Projesi” ile hız tutkunlarını Pamukkale’de buluşturacaklarını, düzenlenecek ulusal ve uluslararası organizasyonlar sayesinde ilçenin spor turizmiyle tanışacağını belirtti.

Belediye Başkanlığı yarışına “Pamukkale’nin vizyonunu değiştireceğim” mottosuyla başlayan AK Partili Halil Pekdemir, vizyoner projelerinden birisinin de yarış ve drag pisti olduğunu söyledi.

Pekdemir, özellikle hız tutkunlarını çok sevindirecek yarış ve drag pistinin ilçedeki hız meraklılarının yanı sıra, Türkiye ve dünyanın pek çok köşesinden hız tutkununu Pamukkale’de buluşturacağını ifade etti.

“DÜNYA STANDARTLARINDA OLACAK”

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, dünya standartlarında hazırlanacak pistin hizmete girdiğinde ulusal ve uluslararası yarışlara da ev sahipliği yapacağını söyledi.

İlk 30 metrelik kısmı lastik ısıtma, son 350 metrelik bölümü ise frenleme ve durma amaçlı kullanılacak olan Yarış ve Drag Pisti’nin toplam uzunluğu, 732 metre, toplam genişliği ise 11 metreden oluşacak.