Karaca, Zengin’in itirazına “yönetim tarzımı seninle tartışmam” dedi – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca, Zengin’in itirazına “yönetim tarzımı seninle...

Karaca, Zengin’in itirazına “yönetim tarzımı seninle tartışmam” dedi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Aralık 2023 Pazar - 21:57Güncelleme: 17 Aralık 2023 Pazar - 21:57
Karaca, Zengin’in itirazına “yönetim tarzımı seninle tartışmam” dedi

TBMM Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Genel Kurul’daki yönetimle ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in itirazına “Yönetim tarzımı sizinle tartışmam” yanıtını verdi.

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçelerinin görüşüldüğü oturumu yönetti. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, süre konusunda haksızlık yapıldığını öne sürdü.

Çıkan tartışmada AK Parti Grubu milletvekilleri önce salonu terk etti, ardından kürsünün önüne gelerek protestoda bulundu.

Söz verilmediği iddiasına yanıt veren Karaca, Meclis kürsüsünün milletvekillerinin daha çok konuşması gereken yer olmasına inandığını, konuşmacılara süre konusunda hakkaniyetli davrandığını belirterek, şunları söyledi:
“Yönetim tarzımı sizinle tartışacak değilim. Ben neye hakkım olup olmadığını iç tüzükten alırım, sizin talimatınızdan almam Sayın Zengin. Öncelikle tarafsızca yönetim anlayışımın da sorgulanmasını kabul dahi edemem. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde nöbette olduğum, yönettiğim otorumlarda her zaman şunu ifade ettim: Türkiye Büyük Millet Meclisi konuşulması, konuşarak sorunlara çözüm üretilmesi gereken mevkidir. Milli iradeyi temsil eder ve bu nedenle de tüm milletvekili arkadaşlarımın söz taleplerini mümkün olduğunca esnek bir şekilde kullandırmaya çalıştım.

Bugünkü yönetim tarzıma gelince… İlk konuşma sırası olan Saadet Partisi Grubu’nun hatiplerine, İYİ Parti Grubu’nun hatiplerine, DEM Parti hatiplerine, CHP Grubu hatiplerine de beş dakika ve selamlamak için artı bir dakika verdim. Cumhuriyet Halk Partisi Grubu konuşmaları tamamlandıktan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu’nun hatipleri konuşacak. Eğer Adalet ve Kalkınma Partisi hatiplerine bu müsamahayı göstermez, bu söz hakkını aynı adaletli şekilde vermezsem o zaman bu eleştirileriniz başım üstünedir. Milliyetçi Hareket Partisi’nden bahsetmedim lütfen yanlış anlamasınlar, çünkü onların hatipleri beş dakikayla bitirdiler. Bunun da tutanaklara bu şekilde geçmesi gerekir diye düşünüyorum.”