Erdoğan, kadınlara emeklilik, gençlere kredi vadetti – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Erdoğan, kadınlara emeklilik, gençlere kredi vadetti

Erdoğan, kadınlara emeklilik, gençlere kredi vadetti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Nisan 2023 Çarşamba - 19:04Güncelleme: 19 Nisan 2023 Çarşamba - 19:26
Erdoğan, kadınlara emeklilik, gençlere kredi vadetti

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli mitinginde kadınlara emeklilik, gençlere kredi vaadinde bulundu. Erdoğan, “Ev hanımlarına emeklilik hakkı getiriyoruz. Evlenmek isteyen gençlere 150 bin lira kredi vereceğiz” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim’de düzenlenen mitingde Denizlililere seslendi. Muhalefeti eleştiren Erdoğan, “Bay Bay Kemal, Meral Hanım kimlerle beraber? Bu teröristlerle beraber, HDP’yle beraber. Hani siz onlarla beraber aynı masaya oturmazdınız? Ne oldu?” diye sordu.

   

“AİLE VE GENÇLİK BANKASI KURACAĞIZ”

Vaatlerini de açıklayan Erdoğan, “Aile ve evlatlarımızı maddi ve manevi tedbirlerle koruyacağız. Ülkemizin doğal gaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynakla kurulacağız Aile ve Gençlik Bankası bunun ilk adımı olacak. Aile kalkanı programıyla ev hanımlarımızdan çocuklarımıza ve gençlerimize kadar ailenin tüm bireylerine destek vereceğiz” diye konuştu.

“KADINLARA EMEKLİLİK HAKKI VERECEĞİZ”

Ev kadınlarına emeklilik hakkı sağlayacaklarını, primlerin bir bölümünü devletin karşılayacağını söyleyen Erdoğan, “İlk müjdemiz ev hanımlarına… Evlerimizin yükünü çeken ev hanımlarına emeklilik hakkı getiriyoruz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarımızın primlerinin üçte birini devlet olarak biz karşılayacağız. Yıpranma hakkı da vererek ev hanımlarımızın daha kısa sürede emekli olabilmelerini sağlayacağız” dedi.

EVLİLİK KREDİSİ

Evlenecek gençlere kredi desteği sağlayacaklarını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“İkinci müjdemiz gençlerimize… Eğitimlerinden iş kurmalarına ve evliliklerine kadar her aşamada gençlerimizin yanında yer alıyoruz. Kimi hibe, kimi faizsiz kredi şeklindeki maddi desteklerle gençlerimizi hayata hazırlıyoruz. Evlenmek isteyen gençlerimize iki yılı ödemesiz 48 ay vadeli faizsiz 150 bin lira kredi vereceğiz. Böylece gençlerimiz maddi sıkıntıya düşmeden kolayca altından kalkabilecekleri şartlarla yuvalarını kurabilecek.”

Haberin DevamıReklam
“VERDİĞİMİZ HER SÖZÜ TUTTUK”

Yerine getirmeyecekleri hiçbir söz vermediklerini belirten Erdoğan, “Üçüncü müjdemiz ailenin tüm fertlerine… Her ailede en az bir kişinin istihdama katılmasını temin edeceğiz. Bir başka ifadeyle en az bir bireyinin çalışmadığı aile bırakmayacağız. Bu amaçla istihdam edilen kişinin gerekirse sigorta primini, gerekirse maaşının bir kısmını devlet olarak biz karşılayacağız. Biz bugüne kadar verdiğimiz her sözü tuttuk. Yerine getiremeyeceğimiz hiçbir şeyi de söylemedik. Bu sözlerimizi hayata geçireceğimizi en iyi sizler biliyorsunuz” diye konuştu.

“DENİZLİ’YE 70 MİLYARLIK YATIRIM YAPTIK”

Denizli’ye iktidarları döneminde yapılan yatırımlara da değinen, Denizli-Aydın bölünmüş yolu yaptıklarını, Aydın-Denizli otoyolunu gelecek yıl açacaklarını ifade eden Erdoğan, bugüne kadar 70 milyar liralık yatırım yapıldığını söyledi.