Başer ve Pekdemir’den şehit aileleri ve gazilere ziyaret – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer ve Pekdemir’den şehit aileleri ve...

Başer ve Pekdemir’den şehit aileleri ve gazilere ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Mart 2024 Çarşamba - 19:02Güncelleme: 20 Mart 2024 Çarşamba - 19:03
Başer ve Pekdemir’den şehit aileleri ve gazilere ziyaret

Cumhur İttifakı’nın Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Başkan Adayları Ekrem Başer ile Halil Pekdemir, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğini ziyaret etti. Her iki aday da görev süreleri boyunca şehit yakınları ve gazilere kapılarının her zaman açık olacaklarını söyledi.

31 Mart Yerel Seçimleri’ne az bir süre AK Partili Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Başkan Adayları Ekrem Başer ve Halil Pekdemir, seçim çalışmaları kapsamındaki ziyaretlerini sürdürüyor. Adaylar son olarak 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğini ziyaret etti. Dernek yönetimi ve üyeleri ile bir araya gelen AK Partili adaylar Başer ve Pekdemir, önerileri ve sorunları dinleyip fikir alışverişinde bulundular.

“SİZ BİZE MİLLETİN EMANETİSİNİZ”

Pekdemir ve Başer, bu ülke için canını veren şehitlerin yakınları, gaziler ve ailelerinin kendilerine milletin emaneti olduğunu belirterek, her iki ilçe belediyesi olarak görev süreçleri boyunca yanlarında olduklarını vurguladı. Hiçbir şekilde haklarının ödenmeyeceklerinin bilinciyle çalışacaklarını vurgulayan Pekdemir ve Başer, her daim kapılarının kendilerine açık olacaklarını söyledi.

“DEVLETİMİZ DAHA DA GÜÇLENİYOR”

Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın savunma sanayisine verdiği öneme dikkat çekip, İHA ve SİHA’ların terörle mücadelede ne kadar etkili olduklarının altını çizdi. Pekdemir, “Şimdi Kaan ve Kızıl Elma isimli savaş uçaklarımız geliyor. Savunma sanayimiz dışa bağımlılıktan kurtuluyor. Bugün bölgede görev yapan bir SİHA, 150 bin askerle yapılabilecek görevi tek başına gerçekleştiriyor. Bunlar göğsümüzü kabartan gelişmeler” dedi.

“TÜRKİYE DAHA DA GÜÇLÜ OLACAK”

“Şehitlerimiz, gazilerimiz ve güvenlik güçlerimiz sayesinde bugün evimizde huzurla yastığa başımızı koyabiliyoruz. Sizlere minnettarız. Hakkınız ödenmez” diyen AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer ise, göreve geldikten sonra yapmak istediği ‘Genç Mucitler Atölyesi’ Projesi’ne dikkat çekip, Savunma sanayisinin önemine değindi.

Başer, günümüz dünyasında kendi teknolojisini üretebilenlerin daha güçlü hale geldiğini ifade ederek, “Ben şahsen gençlerimize çok önem veriyorum. Çağ artık teknoloji çağı. Genç Mucitler Atölyesi Projesi, bu anlamda gençlerimizin önünü açacak ve yeteneklerini sergileyebilecekleri bir proje. Gençlerimiz burada Savunma sanayi konusunda da çalışmalar yapabilecek. Görev süreci boyunca şehit yakınları ve gazilere kapım her zaman açık olacak. Bilin ki sizin derdiniz, benim derdim” diye konuştu.