Kırar: Vatandaş her gün gelen zamlardan bunalmış durumda – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Kırar: Vatandaş her gün gelen zamlardan...

Kırar: Vatandaş her gün gelen zamlardan bunalmış durumda

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mart 2023 Çarşamba - 14:16Güncelleme: 29 Mart 2023 Çarşamba - 14:16
Kırar: Vatandaş her gün gelen zamlardan bunalmış durumda

Aktepe ve Karaman mahallelerinde kurulan semt pazarlarını gezen DEVA Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, “Vatandaş her gün gelen zamlardan bunalmış bir durumda” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi için partiler saha çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda DEVA Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, milletvekili aday adayları Sevgi Dalbudak, Zeliha Çiftçi, Adile Abacı, Mehmet Emir Tuğrul, Fesih Can ve Nazmi Kızıltepe de, Karaman ve Aktepe mahallelerinde kurulan semt pazarlarını gezdi.

“BIÇAK KEMİĞE DAYANMIŞ”

Haberin DevamıReklam
Vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinlediklerini dile getiren Kırar, “Vatandaşlarımız ekonomiden şikayetçi. Ne yazık ki günlük ihtiyacı olan sebze ve meyveyi alamıyorlar” dedi. Vatandaşların hayat pahalılığından dolayı büyük bir mutsuzluk içerisinde olduğunu söyleyen Kırar, şöyle konuştu:

“Vatandaşımız eski günlere geri dönmek istiyor. Pazardan temel ihtiyaçlarını almakta zorluk çekiyorlar. Domatesin, biberin, patatesin kilosu almış başını gidiyor. Hükümetin mevcut politikalarını beğenmiyorlar. Geçen hafta 20 lira olan salatalığın kilosunun bu hafta 25 lira olduğunu söylüyorlar. Geçen hafta 25 lira olan soğanın ise bu hafta 30 liraya satıldığını söylüyorlar. Vatandaş her gün gelen zamlardan bunalmış bir durumda. Pazarda bıçak kemiğe dayanmış.”

“MEYVE ALAMAZ HALE GELDİM”

Kırar ile sohbet eden bir vatandaş ise, “Önceden 3 kilo aldığım ürünü şimdi 1 kiloya düşürdüm. Artık torunlarıma meyve alamaz hale geldim. İktidarın bir an önce değişmesini istiyoruz” dedi.