Denizli Valiliğinden mükerrer oy açıklaması – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Denizli Valiliğinden mükerrer oy açıklaması

Denizli Valiliğinden mükerrer oy açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Mayıs 2023 Pazar - 12:58Güncelleme: 14 Mayıs 2023 Pazar - 13:06
Denizli Valiliğinden mükerrer oy açıklaması

Denizli’de, polis memurunun mükerrer oy kullanıldığı iddiaları üzerine valilik açıklama yaptı. Açıklamada, daha önce oy kullandığının fark edildiği ve sandık kurulunun bilgilendirilerek başka sandıkta oy kullandırılmadığı belirtildi.

Pamukkale ilçesinin Hacıkaplanlar Mahallesi’ndeki Hürriyet  Ortaokulunda bulunan 1142 nolu sandıkta mükerrer oy kullanılmak istendiği iddia edildi. Bu iddia bazı sosyal medya paylaşımlarında yer alınca Denizli Valiliği açıklamada bulundu.

Açıklamada, “Bazı sosyal medya mecralarında paylaşılan ‘Polis memuru mükerrer oy kullandı’ başlıklı yazıya istinaden basın açıklaması yapılması gerekliliği doğmuştur. Polis Memuru G.Ş'nin ilimiz Hürriyet OO'da 1142 numaralı sandıkta güvenlik görevlisi olarak görev yaptığı esnada, ikametine göre oy kullanması için belirlenen ve seçmen bilgi kağıdında belirtilen aynı okulda konuşlu bulunan 1128 numaralı sandıkta oyunu kullanmıştır. Durumun farkedilmesi üzerine görevli olduğu sandık kurulu bilgilendirilmiş ve 1142 nolu sandıkta oy kullanmamıştır. Dolayısı ile mükerrer oy kullanma söz konusu değildir” denildi.