İYİ Parti’ye 150 kişi katıldı, başkan adayları tanıtıldı – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti’ye 150 kişi katıldı, başkan...

İYİ Parti’ye 150 kişi katıldı, başkan adayları tanıtıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Ocak 2024 Pazar - 20:42Güncelleme: 21 Ocak 2024 Pazar - 20:42
İYİ Parti’ye 150 kişi katıldı, başkan adayları tanıtıldı

Denizli’de, İYİ Parti’ye 150 kişi katıldı. Partiye yeni katılanların rozetleri düzenlenen törenle takılırken, 7 ilçenin belediye başkan adayı da tanıtıldı.

İYİ Parti Teşkilat Buluşması, Şiir Otel’de gerçekleştirildi. Parti’ye yeni üye olanların rozetlerinin takıldığı, adayların tanıtıldığı toplantıya İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Ongun, Milletvekili Yasin Öztürk, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Bölge Koordinatörü Ceren Yılmaz, il başkanı ilçe başkanları, meclis üyeleri ve belediye başkan adayları katıldı.

ÖZTÜRK: KİMSENİN PARATONERİ DEĞİLİZ

Milletvekili Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada, eleştiri oklarını CHP’ye yönelterek, “Bizlere muhalif olanların kazanacak aday sloganıyla seçim çalışmaları yapmaları çok manidar. Genel seçimde ‘kazanacak aday’ dediğimizde dikkate almayanlar, şimdi kazanacak aday diye seçim çalışması yapma gayreti içindeler. Sekiz ay önce ‘kazanacak aday’ derken dikkate almayanlar, Genel Başkanımız Meral Akşener’i zor durumda bırakanlar, şimdi ne değişti de ‘kazanacak aday’ diyor. İYİ Parti, şimşekleri üzerine çekmek için kimsenin paratoneri değildir. Genel seçimlerde Türkiye’nin sıkıştığı durumdan düzlüğe çıkabilmesi için paratoner görevini üstlenip, bütün şimşekleri üzerine çekmişti. Ama şimdi herkes kendi şimşeklerini kendi göğüsleyecek” dedi.

ÖZDEN: MİLLETE OY VEREBİLECEĞİ SEÇENEKLER SUNACAĞIZ

İl başkanı Nihan Cihan Özden ise üçüncü yol vurgusu yaptığı konuşmasında, “Milletimize projelere oy verebileceği, samimiyete oy verebileceği, zorunda olduğu için değil içine sine sine oy verebileceği seçenekler sunacağız. Milletimizi iyi belediyecilik ile tanıştıracağız. Üçüncü yol, Sayın Genel Başkanımızın ve partimizin 14 mayıs seçimleri sonrası ortaya koyduğu bir iddia değildir. Milletimize, üçüncü ve aydınlığa giden bir yol sunmak, bu partinin kuruluş amacıdır” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI

Konuşmaların ardından İYİ Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Türkay Berberoğlu, Çal Belediye Başkan adayı Mehmet Öztürk, Buldan Belediye Başkan adayı Mustafa Gülbay, Bozkurt Belediye Başkan adayı Zafer Kocaman, Serinhisar Belediye Başkan adayı Şükrü Averi, Sarayköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Çelikak ve Honaz Belediye Başkan Adayı Enver Kiraz, partililere tanıtıldı.

YENİ ÜYELERİN ROZETLERİ TAKILDI

Bu arada, partiye yeni katılan 150 üyeye de rozetleri genel merkez yöneticileri ve milletvekilleri tarafından takıldı.