İYİ Parti Merkezefendi eski İlçe Başkanı Gökçe istifa etti – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti Merkezefendi eski İlçe Başkanı...

İYİ Parti Merkezefendi eski İlçe Başkanı Gökçe istifa etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Şubat 2024 Salı - 09:00Güncelleme: 13 Şubat 2024 Salı - 09:01
İYİ Parti Merkezefendi eski İlçe Başkanı Gökçe istifa etti

Denizli’de, İYİ Parti belediye başkanlarının Genel Başkan Meral Akşener’in de katıldığı programla açıklandığı gün bir istifa gerçekleşti. Merkezefendi eski İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe, “Emekler yok sayılıyor. Kerameti kendinden mehkul görenler var” diyerek istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti’nin Denizli Büyükşehir ile 17 ilçe belediye başkan adayını açıklamasının ardından istifa haberi geldi. İYİ Parti Merkezefendi eski İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyurdu.

Yönetim kademelerine eleştiriler yönelten Gökçe, birlik ve beraberlikten uzaklaşıldığını, emeklerin yok sayıldığını, partinin tepki gösterilen yerin merkezine konumlandırıldığını ifade etti. Gökçe’nin istifasıyla ilgili paylaşımı şöyle:

“3,5 yıl boyunca Merkezefendi İlçe Başkanlığını yürüttüğüm, öncesinde İl Yönetim kurulu üyeliği, İl başkan yardımcılığı gibi kademelerinde de görev yaptığım ve bu süre zarfında elimden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştığım; partide küskün olanları tekrar partiye kavuşturmaya çalışmak adına her türlü çabayı sarf ettiğim; benden önceki ilçe başkanlarıyla koordineli çalışmaya azami gayret gösterdiğim; çok büyük ümitler besleyip, geleceğimizi emanet edebileceğime inanarak girdiğim İYİ Parti ile an itibariyle bir bağım kalmadığını kamuoyuna bildirmeyi bir zaruret görerek, bu açıklamayı yapıyorum.

Haberin DevamıReklam
Birlik ve beraberlikten her geçen gün daha da fazla uzaklaşıp, emeklerin yok sayılması, tepki gösterilerek kurulan ve bizlerin de dahil olduğu partiyi, tepki gösterilen yerin merkezine konumlandırmıştır.

‘Kerameti kendinden menkul’ görenler dışında herkesle gönül bağımız ebedidir. Kamuoyuna saygılarımla.”