BELTAŞ Tesisleri’nde alkol servisine AK Parti’den iptal davası – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. BELTAŞ Tesisleri’nde alkol servisine AK Parti’den...

BELTAŞ Tesisleri’nde alkol servisine AK Parti’den iptal davası

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Temmuz 2024 Perşembe - 17:04Güncelleme: 4 Temmuz 2024 Perşembe - 17:06
BELTAŞ Tesisleri’nde alkol servisine AK Parti’den iptal davası

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) şirketi BELTAŞ’a ait işletmelerde alkol servisi yapılmasına karşı AK Parti Denizli İl Başkanlığı yürütmeyi durdurma istemiyle dava açtı.

BELTAŞ tarafından işletilen 3 tesiste alkollü içki servisi yapılması kararını yaptığı açıklamalarla eleştiren ve DBB yönetimini bu karardan vazgeçmeye davet eden AK Parti İl başkanı Yücel Güngör, meclis kararını yargıya taşıdı.

DAVA DENİZLİ İDARE MAHKEMESİNDE AÇILDI

Güngör, konuyla ilgili açıklamasında, Denizli Büyükşehir Belediyesine ait tesislerde alkol servisi yapılmasını yanlış bulduklarını, Büyükşehir Belediye Meclisi 16 Mayıs 2024 tarih ve 235 sayılı kararına karşı öncelikle yürütmenin durdurulması, devamında kararın iptali için Denizli 2’nci İdare Mahkemesinde bugün dava açtıklarını belirtti.

Haberin DevamıReklam
Aynı zamanda DBB Meclis Üyesi olan AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer ile AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar da bu kararı yanlış bulduklarını, bu nedenle konunun yargıya taşındığını ifade etti.

NE OLMUŞTU?

DBB’ye ait Mehmetçik Mahallesi Çamlık Bulvarı’ndaki Beyaz Kafe, Kınıklı Mahallesi Anfi Park karşısındaki tesis, Çamlık’taki Hayat Kafe, Yenişehir Mahallesi Yusuf Batur Caddesi’ndeki (Yürüyüş Yolu) Butik Kafe ve Gerzele Mahallesi’ndeki Değirmen Kafe’nin içkili yer bölgesi ilan edilmesine ilişkin önerge DBB Meclisinin Mayıs ayı toplantısında görüşülmüştü.

Pamukkale Kaymakamlığı, BELTAŞ’IN işlettiği Beyaz Kafe ve Anfi Tiyatro karşısındaki tesis, Merkezefendi Kaymakamlığı da Butik Kafe için olumlu, diğer iki tesis için ise olumsuz görüş bildirmişti.