04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. AK Partili gençlerden Babacan’a protesto

AK Partili gençlerden Babacan’a protesto

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2022 Perşembe - 16:42 AK Partili gençlerden Babacan’a protesto

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti ile aynı binada bulunan yerel televizyon kanalındaki programa katılınca olanlar oldu. AK Partili gençler, slogan atarak ve gürültü yaparak gerçekleştirdikleri protestoyla yayını engellemeye çalıştı.

A- A+

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) lideri Ali Babacan, parti çalışmalarıyla ilgili temaslarda bulunmak üzere geldiği Denizli’de bir dizi olayla karşı karşıya kaldı. Önce Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndaki programda konuşma yapma isteği üzerine kriz yaşandı. Problem, yapılan görüşmelerin ardından çözüldü ve Babacan buradaki stantta konuşma yaptı.

PROTESTO EDİLDİ

Akşam ise yerel bir televizyon kanalında programa katılan Babacan, bu kez AK Partili gençlerin protestosu ile karşılaştı. AK Parti ile aynı binayı kullanan televizyon kanalına gelen Babacan, burada beklemediği bir protestoyla karşılaştı.

AK Partili bir grup gencin asansörleri tutarak Babacan’ın binmesine izin vermediği öne sürülürken, yayın sırasında da “Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi, sen bu işin sonunu düşünmedin mi” şeklinde slogan atarak protestoda bulundu.

Yayın sırasında da gençler seslerini yükselterek programı engellemeye çalıştı. Bir ara TV kanalının bulunduğu kata inen gençler, yüksek sesle sloganlar atmaya devam etti.

POLİS ÖNLEM ALDI

Haberin DevamıReklam

Bu gelişmeler üzerine emniyet güçleri olay çıkmaması için güvenlik önlemlerini artırdı. DEVA Partililer ile AK Partili gençlerin karşı karşıya gelmesi engellendi.

“YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Program çıkışında açıklama yapan Babacan; “Yolumuza devam ediyoruz. Hiçbir güç halktan daha güçlü değildir. Halkın iradesinden daha büyük güç tanımadık. Böylece yolumuza devam ediyoruz. Halkımızın iradesinin de çok şükür bizim arkamızda olduğunu gayet iyi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde de basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. DEVA Partisi’nin, “altılı masaya katkı veren” partilerden birisi olduğunu söyleyen Babacan, “Allah kısmet ederse seçimlerden sonra nitelikli çoğunluğu mecliste sağlayarak anayasa değişiklikleriyle beraber güçlenmiş parlamenter sisteme ülkeyi geçirmek için çaba göstereceğiz, katkı vereceğiz” dedi.

Babacan, bir gazetecinin sorusu üzerine, “baskın seçim” ihtimalinin, zayıf da olsa bulunduğunu kaydetti. Hükümetin bu yıl eylül ayında karar alıp kasımda seçime gidebileceğini öne süren Babacan, “Dolayısıyla böyle bir ihtimal var ama zayıf ihtimal. Biz bütün teşkilatlarımıza söyledik, ‘Hazır olun, böyle bir şey olabilir’ dedik ama daha kuvvetli ihtimal seçimin zamanında yapılması.” diye konuştu.