AK Parti itiraz etti, 3 ismin belediye başkan adaylığı düşürüldü – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. AK Parti itiraz etti, 3 ismin...

AK Parti itiraz etti, 3 ismin belediye başkan adaylığı düşürüldü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mart 2024 Cuma - 22:07Güncelleme: 1 Mart 2024 Cuma - 22:09
AK Parti itiraz etti, 3 ismin belediye başkan adaylığı düşürüldü

Denizli’de, AK Parti’nin itirazı üzerine BBP’nin Bozkurt ve Baklan belediye başkan adayları ile Çardak’ta bağımsız aday olan ismin adaylığı düşürüldü.

Başvuru sürecinde AK Parti’den Bozkurt Belediye Başkanlığı için başvuruda bulunan Hamdi Cin ve Baklan’dan başvuruda bulunan Nasuh Altuntaş ile Çardak’tan başvuruda bulunan Feridun Fikri Akyol, 26 Kasım 2023’te yapılan temayül yoklamasına katıldı.

Ancak, aday gösterilmeyen Cin, Altuntaş ve Akyol, AK Parti’den istifa etti. Cin ile Altuntaş BBP’den, Akyol da bağımsız aday oldu.

Bu isimlerin adaylıklarına AK Parti ilçe teşkilatları itirazda bulundu. İl Seçim Kurulunun reddetmesi üzerine itiraz YSK’ya taşındı.

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, D20haber.com’dan Engin Ünal’ın sorusu üzerine “Yüksek Seçim Kurulundan Bozkurt’ta Hamdi Cin’in, Baklan’da Nasuh Altuntaş’ın, Çardak’ta Feridun Fikri Akyol’un adaylıklarının düşürüldüğü bilgisi bize ulaştı” dedi.

KARATEKE, “ADAYLIKLARI DEVAM EDİYOR” DEMİŞTİ

Öte yandan, bu sabah saatlerinde itirazlar ile ilgili görüştüğümüz BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke, AK Parti tarafından yapılan itirazların İl seçim Kurulu tarafından reddedildiğini söylemişti.