11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Denizli’de 20 siyasi parti seçime katılıyor

Denizli’de 20 siyasi parti seçime katılıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Nisan 2023 Cumartesi - 23:27Güncelleme: 15 Nisan 2023 Cumartesi - 23:27
Denizli’de 20 siyasi parti seçime katılıyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin geçici aday listelerini açıkladı. Denizli’de 20 siyasi parti ile bir bağımsız aday seçime katılıyor.

YSK’nın 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin siyasi partilerin verdiği geçici milletvekili aday listeleri ile bağımsız adayların başvurularına ilişkin kararlar, bugünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

DENİZLİ’DE SEÇİME KATILAN SİYASİ PARTİLER

Denizli’de seçime katılma hakkı elde eden 24 siyasi partiden 20’si milletvekili adayı gösterdi. Bir de bağımsız aday başvuruda bulundu.

Buna göre, Millet Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Sol Parti, Genç Parti, Memleket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Yeniden Refah Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Yenilik Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Vatan Partisi, Güç Birliği Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Zafer Partisi’nin listeleri Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bağımsız milletvekili adayı olarak da Hakan Özen seçime katılıyor.

14 Mayıs’taki 28. Dönem milletvekili Genel Seçimi’ne katılan siyasi partiler ve adayların listesi şöyle:

Haberin DevamıReklam