09.06.2023, Cuma
18 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Milletvekili Karaca, tarlada çapa yaptı

Milletvekili Karaca, tarlada çapa yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Nisan 2023 Pazartesi - 09:04Güncelleme: 17 Nisan 2023 Pazartesi - 09:06
Milletvekili Karaca, tarlada çapa yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, seçim çalışmalarını yoğunlaştırırken, sadece ilçe merkezleri ve mahallelerde değil, tarlada çalışanlar ile de bir araya geliyor. Kekik tarlasına giren Karaca, kadınlarla çapa yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, milletvekili aday adayı Mehmet Efe, ilçe örgütü, kadın kolları ve gençlerden oluşan kalabalık bir ekiple Pamukkale İlçesinde saha çalışması gerçekleştirdi.

ÇAPA SINAVINI GEÇTİ

“Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bu çürümüş düzeni birlikte değiştireceğiz” diyen Karaca, kekik tarlalarında eski günlerine döndü. Kadınlarla birlikte çapa yapan Karaca, o anları sosyal medya hesaplarından “Belenardıç Mahallemizde tarlasını ekip biçen ablalarımızın çapa sınavından geçtik. Pamuk tarlalarından kekik tarlalarına Sana Söz emeğin ve alın terinin kıymetini bilerek nasırlı ellere hakkını teslim edeceğiz” notuyla paylaştı.

“TIBBİ AROMATİK BİTKİLER ÜRETİM BİRLİĞİ KURULACAK”

Yaptığı açıklamada da dünya kekik ihtiyacının yüzde 80’inin Denizli’den karşılandığına dikkati çeken Karaca, “Türkiye kekik üretiminin merkezi Gözler’de hemşehrilerimiz iktidarın değişmesi için gün sayıyor. Üretimin ve üreticinin önünü açacağız. Dünya kekik üretiminin yüzde 80’ini Denizli karşılıyorsa, üretim üssü de Denizli olacak. Tıbbi Aromatik Bitkiler Üretim Birliği kurulacak. Gözler’de, Uzunpınar’da üreticimiz emeğinin karşılığını alacak. Sana Söz: Kekik ve lavanta üreticisi 1 kazanıyorsa 5 kazanacak” dedi.

“KÖYLERE TÜZEL KİŞİLİK, GENÇLERE MERKEZ, AİLELERE BAKIM MERKEZİ”

Güzelpınar, Kurtluca, Uzunpınar, Gözler, Akçapınar, Belenardıç, Gölemezli, Çeşmebaşı ve Kavakbaşı mahallelerini ziyaret eden, vatandaşlarla sohbed edip, problem ve dertlerini dinleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, iktidarlarında tüzel kişiliklerine kavuşturulacak köylerde neler yapacaklarını şöyle açıkladı:

Haberin DevamıReklam
● Büyükşehir Yasası’yla mahalleye dönüştürülen köylere tüzel kişiliklerini iade edeceğiz.

● Mahalle kültürünü, komşuluk ve insani ilişkileri ve geleneksel mimari kültürümüzü koruyacak bir yaklaşım sergileyeceğiz.

● Komşuluk bahçeleri, yağmur suyu hasadı/kullanımı, mahalle ormanı, otopark, spor alanları, enerji üretim sistemlerini içerecek yerleşim planları geliştireceğiz.

● Çocuklar, gençler, yaşlılar, kadınlar, engelliler/dezavantajlılar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veren uygulamalar geliştirerek sosyal kapsayıcılığı artıracağız.

● Anne babaların gün içi kısa süreli işlerini görebilmek için, büyükşehirler başta olmak üzere her mahallede en az bir okulda bir sınıfı çocuk bakım merkezi haline getireceğiz.

● Köy ve mahalle bazında, içinde çalışma odaları, internet, kafe ve kütüphanenin bulunduğu gençlik merkezlerinin sayı ve işlevini artıracak, böylelikle gençlerin her türlü bilgiye erişebilecekleri mekânları artıracağız.

● Her mahallede her yaştan insanın kullanabileceği tam teşekküllü açık ve kapalı tesislerin yapımına önem verecek, altyapı tesislerinin kolay erişilebilir ve günün her saatinde açık olmasını sağlayacak, bu amaçla hazine arazilerinden uygun olanların ilgili belediyelere tahsisi için gerekli düzenlemeleri yapacağız.

“YÜZÜMÜZ HEP BİRLİKTE GÜLECEK”

“Geçinemeyen emeklilere, taşeron sistemden bıkan emekçilere, EYT’lilere, yaşam mücadelesi veren asgari ücretlilere, ikramiye ve primleri merak eden hemşehrilerimize Millet İttifakı iktidarında toplumsal huzur, adalet ve fırsat eşitliği vaat ediyoruz. Yüzümüz hep birlikte gülecek.”