02.02.2023, Perşembe
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Denizli eski valilerinden adaylık işaretleri

Denizli eski valilerinden adaylık işaretleri

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 30 Kasım 2022 Çarşamba - 20:12Güncelleme: 30 Kasım 2022 Çarşamba - 20:26
Denizli eski valilerinden adaylık işaretleri

Denizli eski valileri Hasan Canpolat ve Yavuz Erkmen, 2023 yılında yapılacak seçimde milletvekili adayı olabileceklerinin işaretini verdi. Erkmen, İYİ Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Canpolat, adaylığının teklif gelmesi durumunda mümkün olabileceğini söyledi.

Önümüzdeki yıl Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte yapılacak milletvekili genel seçimi için siyasi atmosfer yavaş yavaş ısınırken, milletvekili aday adayı olacaklar da nabız yoklamaya başladı.

CANPOLAT: ADAYLIĞIM GELECEK TEKLİFE BAĞLI

Denizli’de 2006-2008 yılları arasında valilik yapan Hasan Canpolat siyasetin uzağında olan bir isim değil. D20haber.com Genel Yayın Yönetmeni Engin Ünal, DEVA Partisi’nin kurucuları arasında yer alan, ancak daha sonra istifa eden Canpolat ile adaylık konusunu konuştu.

Canpolat, bize Denizli’yi, ekonomik ve siyasi gelişmeleri sorarken, biz de kendisine yaklaşan seçimlerde aday olup olmayacağını sorduk. Canpolat, “Biliyorsunuz DEVA Partisi’nin kurucularındandım. Daha sonra ayrıldım. Adaylık konusu tek taraflı değil. Bir siyasi partiden teklif gelmesi gerekir. Adaylığım gelecek teklife bağlı” yanıtını verdi.

KENDİ İSTEĞİYLE MERKEZE ALINMIŞTI

Sivas Valisi iken 2006 yılında Denizli’ye atanan Canpolat, 2008 yılında kendi isteğiyle merkeze alındı. 2008-2012 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulunan Canpolat, 2013-2015 yılları arasında ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. DEVA Partisi’nin kurucuları arasında yer alan Canpolat, daha sonra bu partiden istifa etti.

Haberin DevamıReklam

ERKMEN, GRUP TOPLANTISINA KATILDI

Denizli Valiliği sonrası Zonguldak’a yerleşen Yavuz Erkmen, siyasetin içinde yer alan isimlerden oldu. 2008-2011 yılları arasında Denizli Valiliği yapan Erkmen, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı oldu. Daha sonra İYİ Parti’ye katılan Erkmen, Mahalli İdareler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Halen İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

Erkmen, bugün İYİ Parti TBMM’deki grup toplantısına katıldı, genel başkan Meral Akşener ile bir araya geldi.