Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’nin üye sayısı arttı – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’nin üye...

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’nin üye sayısı arttı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Haziran 2024 Salı - 13:04Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı - 13:16
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’nin üye sayısı arttı

Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Meclisinde, AK Parti Grup Başkanvekili Ali Değirmenci’nin istifa etmesiyle CHP’nin sandalye sayısında bir artış oldu. CHP’nin üye sayısı 53’e yükselirken, AK Parti’nin üye sayısı 15’e düştü.

DBB’nin bugün yapılacak haziran ayı meclis toplantısı öncesinde sıcak bir gelişme oldu. AK Parti’nin Merkezefendi Belediye Meclisi Üyesi ve DBB Grup Başkanvekili Ali Değirmenci, istifa etti. Değirmenci’nin Aydın’ın Germencik ilçesinde noterliğe atanması nedeniyle meclis üyeliğinden istifa ettiği bildirildi.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YEDEKTEN GELEN İSİM CHP’Lİ TIĞ

Değirmenci’nin istifasının ardından yerine gelecek isim belli oldu. 2029’da yapılacak yerel seçime kadar CHP Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Osman Tığ, Büyükşehir Meclis Üyesi olarak görev yapacak.

Haberin DevamıReklam
Merkezefendi Belediye Meclisinde ise Değirmenci’nin yerine gelen isim Gürcan Çakır oldu.

Değirmenci’nin istifası ile Merkezefendi Belediye Meclisindeki üye dağılımında değişiklik olmadı. CHP’nin 27, AK Parti’nin 9 üyesi bulunuyor. MHP’de 2 üyeyle temsil ediliyor.

DBB Meclisinde ise CHP’nin üye sayısı bir artarak 53’e yükseldi. AK Parti’nin üye sayısı da bir eksilerek 15 oldu. Büyükşehir Meclisinde YRP’nin 2, MHP ve BBP’nin de 1’e üyesi bulunuyor.