Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’ın ismi açıklanıyor – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’ın ismi...

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’ın ismi açıklanıyor

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 6 Ocak 2024 Cumartesi - 21:40Güncelleme: 7 Ocak 2024 Pazar - 19:18
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’ın ismi açıklanıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ismi Cumhur İttifakı’nın adayı olarak yarın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Zolan, programı katılmak üzere İstanbul’a gitti.

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde aday göstereceği adayların bir bölümü yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki programla açıklanacak. Erdoğan, Denizli ile birlikte İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Erzurum, Bursa, Aydın, Balıkesir, Mardin, Muğla, Samsun ve Ordu Büyükşehir belediyeleri ile Giresun, Elazığ, Artvin, Edirne, Düzce, Bitlis, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Kastamonu, Rize, Sinop, Tokat, Yalova, Isparta ve Bayburt’un belediye başkan adaylarını açıklayacak.

ZOLAN, İSTANBUL’DA

Zolan’ın adaylığının kesinleştiğini kamuoyu D20HABER.COM’dan öğrenmişti. Genel Yayın Yönetmenimiz Engin Ünal, Zolan’a telefonla adaylık tebliğinin tanığı olmuş ve bunu köşe yazısına taşıyıp “AK Parti’nin Denizli adayı kesinleşti: Osman Zolan” başlığıyla duyurmuştu.

Bu gelişmenin ardından Zolan, yarın yapılacak programa katılmak üzere İstanbul’a gitti. Aday açıklanmasına ilişkin programın yarın öğle saatlerinde başlaması bekleniyor.

ÜÇÜNCÜ DÖNEM İÇİN ADAY

Siyasete DYP’de başlayan, 2004 yerel seçimleri öncesi AK Parti’ye katılan Zolan, 2004 – 2011 yılları arasında Denizli Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Nihat Zeybekci’nin milletvekilliği için görevinden istifa etmesinin ardından 16 Mart 2011’de mecliste yapılan seçimle Denizli Belediye Başkanı seçildi.

Belediye başkanlığı döneminde Denizli, büyükşehir statüsüne geçti ve 2014 yerel seçimlerini kazanarak, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilk başkanı oldu. 2019 yerel seçimlerinde aynı göreve bir kez daha seçildi. 31 Mart seçimlerinde üçüncü kez seçilmek için mücadele edecek.

Belediye Başkanlığından önce kentte avukatlık yapan Zolan, halen Enerji Kentleri Birliği Başkanlığı görevini de sürdürüyor.

1964 Tavas-Garipköy doğumlu olan Zolan, evli ve iki çocuk babası.