AK Parti’de kimler şanslı, hangi başkanlar sıkıntılı – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. AK Parti’de kimler şanslı, hangi başkanlar...

AK Parti’de kimler şanslı, hangi başkanlar sıkıntılı

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 2 Şubat 2024 Cuma - 23:39Güncelleme: 2 Şubat 2024 Cuma - 23:45
AK Parti’de kimler şanslı, hangi başkanlar sıkıntılı

Denizli AK Parti’de ilçe belediye başkanlarının açıklanmasına bir gün kala kulisler hareketlendi. Kulislerde isimler havada uçuşurken, bazı başkanların değişeceği yoğun olarak konuşuluyor.

AK Parti’nin 19 ilçedeki belediye başkan adayları, Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın katılacağı toplantıyla 4 Şubat Pazar günü açıklanacak.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki aday açıklama toplantısına saatler kala AK Parti kulisleri adeta kaynıyor. İlçeler için yorumlar yapılıyor, bazı belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği konuşuluyor.

MERKEZEFENDİ

Merkezefendi’de Belediye Meclis Üyesi Yavuz Aki, Yunus Öner ve Kadir Erken aday adaylığı başvurusu yapan isimler. Ancak, bu ilçede öne çıkan isim 14 Mayıs 2023 Genel Seçimi’nde 4.sıra milletvekili adayı olan Ekrem Başer oldu. Pazar günü aday olarak Başer’in açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

PAMUKKALE

Pamukkale Belediye Başkan adaylığı için eski ilçe Başkanı Kasım Gökbel ve Mithad Güler başvuru yaptı. Pamukkale’de halen başkanlık görevinde olan Avni Örki ile iş insanı Halil Pekdemir, adaylık için en çok konuşulan isimler.

ACIPAYAM

CHP’den 2009’da Acıpayam Belediye Başkanı seçilen, ancak daha sonra istifa edip AK Parti’ye geçen Hulusi Şevkan bir kez daha aday. Eski ilçe başkanı Fikret Gümüş ise en güçlü rakibi. Mehmet Eskin, Mahir Altuğ ve Kadir Özdemir, aday adaylığı başvurusu yapan diğer isimler.

BOZKURT

Haberin DevamıReklam
Akif Bayar, Abdullah Deda, Hicran Köroğlu, Cemalettin Tokcan ve Hamdi Cin aday adaylığı başvurusunda bulundu. Akif Bayar’ın diğer isimlere göre daha şanslı olduğu bildiriliyor.

ÇARDAK

Aday adayı sayısının fazla olduğu ilçelerden Çardak’ta Feridun Fikri Akyol ve Nazif Korkmaz’ın adaylık için şanslı oldukları ifade ediliyor.

ÇİVRİL

Görevdeki Belediye Başkanı Niyazi Vural ile selefi Gürcan Güven arasında bir tercih yapılacağı kaydediliyor. Özkan Avcı ve Vedat Demir, aday adaylığı başvurusu yapan diğer isimler.

TAVAS

Sonucu en çok merak edilen ilçelerden birisi olan Tavas’ta mevcut Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’ın yanı sıra Mehmet Şama, Emin Çavuşlu ve Süleyman Tozlukluoğlu başvuruda bulundu.

BABADAĞ

Babadağ’da eski ilçe başkanı Suat Kaçamaz ile Murat Kumral’dan birisinin adaylık için tercih edileceği konuşuluyor.

“BAŞKANLAR YERİNİ KORUR” DENİLİYOR

Sarayköy’de Ahmet Necati Özbaş’ın, Baklan’da Yusuf Gülsever’in, Bekilli’de Mustafa Çoban’ın, Beyağaç’ta Mustafa Akçay’ın, Çameli’de Cengiz Arslan’ın, Güney’de Halil Ayhan’ın ve Kale’de Mehmet Salih Sağınç’ın yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.