AK Parti Merkezefendi Belediye Başkanı adaylığında sürpriz gelişme – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. AK Parti Merkezefendi Belediye Başkanı adaylığında...

AK Parti Merkezefendi Belediye Başkanı adaylığında sürpriz gelişme

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 17 Ocak 2024 Çarşamba - 15:24Güncelleme: 17 Ocak 2024 Çarşamba - 15:25
AK Parti Merkezefendi Belediye Başkanı adaylığında sürpriz gelişme

Denizli AK Parti’de, Merkezefendi Belediyesi başkan adaylığında sürpriz bir gelişme yaşandı. Henüz açıklanmadı, ancak yakın kaynaklardan sızan bilgiye göre 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olan iş insanı Ekrem Başer, Merkezefendi başkan adayı olarak gösterileceği öne sürülüyor.

AK Parti’de Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yeniden aday gösterilirken, ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması daha sonraya bırakıldı. Genel merkezde son değerlendirmeler yapılırken, başvuru yapan aday adaylarının dışında farklı isimlerle de temasa geçildi.

Merkezefendi Belediye başkan adaylığı için Yavuz Aki, Recep Yunus Öner ve Kadir Erken başvuruda bulunurken, kulis bilgilerine göre, üzerinde en çok durulan isim 14 Mayıs seçimlerinde 4. sıra milletvekili adayı gösterilen genç iş insanı Ekrem Başer oldu.

Haberin DevamıReklam
Başer, aday adaylığı başvurusu yapmamasına ve çevresine aday olmayacağını söylemesine rağmen ismi en çok konuşulanlardan oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin de Başer’in Merkezefendi adayı olmasını istediği, yapılan görüşmeler sonucunda ikna edildiği öğrenildi.