Erdoğan, kürsüye Zolan ile çıktı güçlü destek istedi – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Erdoğan, kürsüye Zolan ile çıktı güçlü...

Erdoğan, kürsüye Zolan ile çıktı güçlü destek istedi

A- A+
Veli Yunus Ünal / D20HABER
Yayınlanma: 22 Şubat 2024 Perşembe - 17:08Güncelleme: 22 Şubat 2024 Perşembe - 17:28
Erdoğan, kürsüye Zolan ile çıktı güçlü destek istedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli mitinginde Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan’a destek isterken, iktidarları döneminde Denizli’ye 110 milyar liralık kamu yatırımı yapıldığını belirtti. Miting alanındaki sayıyı da 75 bin olarak açıkladı.

31 Mart yerel seçimleri için kentte ilk mitingi AK Parti düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Bulvarı’ndaki mitingde coşkulu bir şekilde karşılanırken, kürsüye de Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ile birlikte çıktı.

Konuşmasına Denizli ve Denizlililer ile gurur duyduğunu söyleyerek başlayan Erdoğan, Özay Gönlüm'ün derlediği Asmam Çardak’tan türküsünün "Asmam yıkıldı / Suyu sıkıldı / Bugün goca gızı görmeden canım sıkıldı" sözleriyle başlayan Erdoğan, "Sizlerle kucaklaşmadıkça bizim de canımız sıkılıyor" dedi.

Denizli’den beklediği seçim sonucuna da değinen Erdoğan, "31 Mart'ta yüzde 50'nin üzerinde oy bekliyorum. Denizli'den öyle bir ses verin ki dünyanın dört bir yanındaki dostlarımızın yüreklerini ferahlık, düşmanlarımızın yüreklerini korku kaplasın" ifadelerini kullandı.

"ALANDA 75 BİN KİŞİ VAR"

"Denizli, 31 Mart'ta Türkiye yüzyılı şehirleri için hazır mıyız? 31 Mart'ta Türkiye yüzyılı şehirleri için kararlı mıyız? 31 Mart'ta gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz? Bunun için seçim gününe kadar kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" diye soran ve "evet" yanıtını alan Erdoğan, miting alanındaki sayıyı paylaştı. Erdoğan, "Resmi rakamı istedim. Şu anda alanda ne kadar insan var biliyor musunuz? 75 bin kişi var. Denizli bugün coşmuş gari. İşte benim gönlümün sultanı Denizli bu. 31 Mart'ta inşallah Denizli'de zafer türkülerini duyacağız" diye konuştu.

"DENİZLİ’YE 110 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILDI"

İktidarları döneminde Denizli’ye yapılan yatırımları da değinen Erdoğan, toplam rakamın 110 milyar lira olduğunu söyledi. Erdoğan, yatırımları şöyle açıkladı:

- Eğitimde 4 bin 288 adet yeni derslik inşa ettik. Gençlik ve sporda 8 bin 104 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtık. 63 spor tesisi kazandırdık.

- Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 4,3 milyar liralık kaynakla destek olduk.

- Sağlıkta 14'ü hastane olmak üzere 38 sağlık tesisini hizmete aldık. Aralarında bin yataklı Şehir Hastanemizin de olduğu 4 sağlık tesisimizin yapımına devam ediyoruz.

- TOKİ vasıtasıyla 11 bin 495 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik, 1.911 konutun inşaası sürüyor.

- Honaz Akbaş Barajı yatırımını içme suyu arıtma tesisinin bitmesiyle tamamladık. Akbaş Barajı'ndan 70 kilometrelik hat ile merkeze getirilen içme suyunun kentteki su depolarına ulaşması için ilk vanayı açtık. Denizlimizin gelecekteki 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak bu yatırımın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

- Kentsel dönüşümde riskli yapı olarak belirlediğimiz 6 bin 75 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik.

- Daha önce hiç atık su arıtma tesisi bulunmayan ilimizde bugün 44 tesisle belediye nüfusunun yüzde 90'dan fazlasına hizmet veriyoruz.

- Denizli'deki 8 Millet Bahçesi projemizden 4'ünü tamamladık. Birinin yapımı, üçünün ise projelendirme çalışmaları sürüyor.

- Ulaştırmada 65 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 512 kilometreye çıkardık.

- İnşaası süratle devam eden Aydın - Denizli otoyolunu inşallah bu yılın sonuna kadar tamamlıyoruz. Otoyolun 80 kilometrelik ilk etabını trafiğe açtık. Kalan kısmını da tamamladığımızda Denizli - Aydın arasındaki ulaşım süresini bir saate düşüreceğiz.

- Denizli Çevre Yolu'nu 2 bin 649 metre uzunluğundaki Honaz Tüneli ile birlikte 14 kilometre olarak tamamladık.

- Organize Sanayi Bölgesi köprülü kavşak projesiyle trafik yoğunluğunu en aza indirildi.

- Kaklık Lojistik merkezi'ni şehrimize kazandırdık. denizli sınırları içindeki mevcut demiryolu hattını tümüyle yeniledik.

- Denizli'ye 18 baraj, 2 içme suyu tesisi, 79 sulama tesisi, 7 arazi toplulaştırma projesi, 95 taşkın koruma tesisi, 13 gölet ve 11 hedroelektrik santrali yaptık.

- Denizli'de 938 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. çiftçilerimize 37 milyar lira tutarında tarımsal hibe desteği verdik.

- Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Çivril Organize Sanayi Bölgesi, 1 teknopark, 15 araştırma geliştirme merkezi ve 12 tasarım merkezi kurduk. Ayrıca 73 hektarlık bir alanda Sarayköy Organize Tarım Bölgesi'ni faaliyete geçirdik.

- İstihdamı desteklemek için Denizli'deki işverenlere 5,5 milyar lira tutarında prim desteği verdik.

- Enerjide 294 bin abonesi bulunan Denizli ve 15 ilçesine doğal gaz arzını verdik. Önümüzdeki dönem Bekilli'ye de doğal gaz arzı sağlamayı planlıyoruz.

- İnşallah gerçek belediyecilik programımızla Denizli'ye daha çok eser ve hizmet kazandıracağız.

ADAYLARI TANITTI

Erdoğan, konuşmasının sonunda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer ve Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir ile Cumhur İttifakı belediye başkan adaylarını kürsüye davet ederek tek tek tanıttı.