CHP’li 107 eski milletvekilinden Muharrem İnce’ye çağrı – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’li 107 eski milletvekilinden Muharrem İnce’ye...

CHP’li 107 eski milletvekilinden Muharrem İnce’ye çağrı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Mart 2023 Cumartesi - 08:37Güncelleme: 25 Mart 2023 Cumartesi - 08:37
CHP’li 107 eski milletvekilinden Muharrem İnce’ye çağrı

CHP Denizli eski milletvekilleri Mustafa Gazalcı ve Hilmi Develi’nin de yer aldığı 107 eski vekil, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilme çağrısında bulundu.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için ittifaklar oluşturulurken, üç günde 76 bin 152 imza toplayan ve 100 bin imzaya en yakın isim olan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’ye CHP’ye bir dönem birlikte siyaset yaptığı 107 eski milletvekili tarafından çağrı yapıldı.

İNCE’YE YAPILAN ÇAĞRININ METNİ

Aralarında Denizli eski milletvekilleri Mustafa Gazalcı ve Hilmi Develi’nin de bulunduğu CHP’li 107 eski milletvekilinin imzasını taşıyan “Sayın Muharrem İnce’ye Çağrımızdır” başlıklı metin şöyle:

“Sayın Muharrem İnce; Atatürk ve kurduğu laik cumhuriyetin sevdalıları olan biz milletvekili arkadaşların, senin yurtseverliğinden, Atatürk ve Cumhuriyet aşkından ve bu yoldaki mücadele azminden hiç şüphe duymadık. Çünkü uzun yıllar bu davaya bizimle birlikte, dayanışma içinde hizmet ettin, önemli görevler yerine getirdin. Takdir edersin ki, bugünlerde Türkiye’nin birinci önceliği, ülkemizi çağdışı karanlık bir yapıya hızla sürüklemekte olan bu ucube rejimden, tek adam sisteminden ve özellikle Erdoğan diktasından biran önce kurtulmaktır.

Haberin DevamıReklam
Bu seçim Cumhuriyet mi yoksa Şeriat mı tercihinin oylanacağı bir seçim olacak. Bu nedenle Cumhuriyetimizin 100. yılında çağdışı bir rejimin ilanını amaçlayanlara karşı oluşturulan büyük dayanışmanın bir parçası olma yönünde karar alacağına inanmak istiyoruz. Laik demokratik Cumhuriyet sevdalılarının art niyetlilere karşı tek bir yürek olabilmesi için, alacağın kararla yapacağın özveriyi biz milletvekili arkadaşların, CHP seçmeni ve laik demokratik Atatürk Cumhuriyetinden yana olan milyonlar hiçbir şekilde unutmayacaktır. Bu duygular içinde seni selamlıyor ve atacağın yapıcı adımlar sonucunda seninle gurur duymak istiyoruz. Kal sevgiyle, kal Cumhuriyetle, kal Atatürk’le.”