CHP’li Horzum: Şehit cenazelerini siyasi arenaya çevirmeyin! – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’li Horzum: Şehit cenazelerini siyasi arenaya...

CHP’li Horzum: Şehit cenazelerini siyasi arenaya çevirmeyin!

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Aralık 2023 Çarşamba - 13:26Güncelleme: 27 Aralık 2023 Çarşamba - 13:26
CHP’li Horzum: Şehit cenazelerini siyasi arenaya çevirmeyin!

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, basın açıklamasıyla şehit cenazelerinin siyasi arenaya çevrilmemesi isteyerek, terörü lanetlediklerini, “hiçbir vatan evladına zarar gelmesin” dediklerini belirtti.

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve partililer ile birlikte, Candoğan Parkı önünde terör saldırılarını lanetleyen ve kınayan bir açıklama yaptı. Horzum, Türkiye’nin 22-23 Aralık’ta arka arkaya gelen kara haberlerle sarsıldığını, hain saldırıda 12 vatan evladının şehit düşmesiyle yüreklerin yandığını, büyük acı yaşandığını söyledi.

“Bugün, gencecik vatan evlatlarını toprağa verdiğimiz hain terör saldırılarına, bu insanlık dışı saldırıların yol açtığı onarılmaz acılara artık yeter demek için buradayız” diyen Horzum, şöyle devam etti:

“Şehitlerimizin her birinin ayrı bir hikayesi, arkada bıraktıkları aileleri, evlatları, eşleri var.
Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize şifa diliyoruz. Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sadece kınamıyoruz, lanetliyoruz.

 

Askerlerimizin can güvenliği ve sağlıkları bizler için her şeyden önceliklidir. Askerlerimizi tehlikeye atacak bir güvenlik zafiyeti olup olmadığını, askerlerimizin can güvenliğini ilgilendiren kararların doğru bir şekilde alınıp alınmadığını takip etmek en önemli sorumluluğumuzdur.

Biz milli birlik ve beraberlik duygularımızı ifade edip bu sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışırken, iktidar sahipleri kendi sorumluluk alanlarını unutturma hedefiyle yine büyük bir oyunun, aldatmacanın, algı operasyonlarının peşine düştü.

Haberin DevamıReklam
Biz şehitlerimizi, ailelerini, şu anda sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiklerimizi düşünürken, Ankara’da birileri alışılmış ezberleri tekrar etmekle meşguldü.

Her şeyden önce üç günlük milli yas ilan edilmesini talep ettik. Suudi Arabistan Kralı için üç gün yas ilan edenler, bayrakları yarıya indirenler oralı olmadılar. Cumhurbaşkanı yetkisini kullanarak yas ilan etmedi, yası milletimiz kendi ilan etti.

Biz milli yas ilan edilsin derken, kendi siyasi çıkarlarını düşünenler her zaman olduğu gibi bir A4 kağıdına iki paragraf yazıyla görev savmaya kalktılar.

Biz artık evlatlarımız şehit olmasın diye, askerlerimiz daha iyi korunsun, kimse şehitlerimiz üzerinden siyaset yapmasın diye terörü bir sonraki şehit cenazesine kadar unutan bu anlayışla ortaklaşmadık. Bundan sonra da ortaklaşmayacağız.

Bizler, terör örgütleriyle müzakere masasına oturanlarla, ‘Birkaç Mehmet öldü diye Meclis’i mi toplayacağız’ diyenlerle, siyasi çıkarları için bölücü terör örgütünün liderinin mektubunu devletin kanalında okutanlarla, Meclis kürsüsünde ‘Eyalet, özerklik ve federasyon tartışılmalı’ diyenleri yerli ve milli ilan edenlerle hizalanmayacağız.

Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine artık yeter diyoruz. Terörden medet umanlara, terörden beslenenlere, milletin acılarını siyasetine malzeme eden kötülüğe artık yeter diyoruz.

Genel merkezin verdiği talimata uygun basın açıklaması yaptık. Yüreğimiz yanıyor. Şehit cenazelerini siyasi arenaya çevirenlere karşıyız. Vatan evlatlarının hiçbirisinin değil canına, tırnağına zarar gelsin istemiyoruz. Bu konuda da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; Pençe-Kilit operasyonunda neler yaşandı bugüne kadar, iki yıllık sürede neler oldu, bunları da bu milletvekillerinin bu halkın bilmek hakkıdır. Birileri sarayda rahatça yaşasın diye, kerpiç evlerden çıkan gariban halk çocuklarını artık şehit vermeyeceğiz.”