CHP’den Denizli Milletvekili seçilen Ün, Saadet Partisi’ne katıldı – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’den Denizli Milletvekili seçilen Ün, Saadet...

CHP’den Denizli Milletvekili seçilen Ün, Saadet Partisi’ne katıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Temmuz 2023 Perşembe - 15:42Güncelleme: 6 Temmuz 2023 Perşembe - 15:43
CHP’den Denizli Milletvekili seçilen Ün, Saadet Partisi’ne katıldı

Denizli Milletvekili Sema Silkin’in Ün’ün parti değiştirme hızına yetişilmiyor. CHP’den milletvekili seçilen, istifa edip mensubu olduğu Gelecek Partisi’nin yolunu tutan Ün, şimdi de Saadet Partisi’ne (SP) katıldı.

Saadet Partisi ile Gelecek partisi arasında yapılan “TBMM’de grup kurma görüşmeleri” anlaşma ile sonuçlandı. 10’ar milletvekiline sahip olan iki parti, grup kurma konusunda mutabakat metni imzaladı. Buna göre, Gelecek partili 10 milletvekili Saadet Partisi’ne katıldı.

Kurulacak grubun başkanlığını üstlenecek Selçuk Özdağ, bugün itibariyle Gelecek Partili 10 milletvekilinin Saadet Partisi’ne katıldığını belirtti.

Haberin DevamıReklam
1,5 AYDA 3. PARTİ

Bu karar gereğince, 14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde CHP’den 3.sıra adayı gösterilen ve Denizli Milletvekili seçilen Sema Silkin Ün bir kez daha parti değiştirdi.

Seçimlerin hemen ardından TBMM’de yapılacak yemin törenini beklemeden kendisini milletvekili seçtiren CHP’den istifa eden Ün, Gelecek Partisi’ne dönmüştü. Şimdi de bu partiden ayrılıp Saadet Partisi saflarında politika yapacak.