CHP’den Denizli Barosuna ziyaret – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’den Denizli Barosuna ziyaret

CHP’den Denizli Barosuna ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Kasım 2023 Cuma - 10:25Güncelleme: 10 Kasım 2023 Cuma - 10:25
CHP’den Denizli Barosuna ziyaret

Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkındaki suç duyurusuyla yaşanan yargı krizinin ardından CHP Heyeti, Denizli Barosunu ziyaret etti.

CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum ve Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Can Atalay kararı nedeniyle Yargıtay 3. Ceza Dairesinin, Anayasa Mahkemesinin 9 üyesi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Denizli Barosunu ziyaret etti.

Görüşmede, üst düzey yargıda yaşananların yarattığı endişelere dikkat çekilirken, hukukun bağımsızlığına ve üstünlüğüne vurgu yapıldı.

CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Nuri Çavuşoğlu, ziyaretle ilgili “Hukuk devleti ilkesine olan inancımızı ve bu ilkeyi koruma azmimizi sürdüreceğiz. Anayasal suçlarla mücadelede hukukun üstünlüğüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Denizli Barosu ile birlikte, hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı için mücadelemizi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Haberin DevamıReklam
CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum da, yargının bağımsızlığı için Denizli Barosu ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ise, “Hukukun üstünlüğüne inancımız tamdır. Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğen’in bu zorlu süreçte her zaman yanındayız” dedi.

Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer ise, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı için mücadelemiz devam edecektir” diye konuştu.