CHP’de ilk adaylar belli oluyor – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’de ilk adaylar belli oluyor

CHP’de ilk adaylar belli oluyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Aralık 2023 Salı - 13:35Güncelleme: 12 Aralık 2023 Salı - 13:35
CHP’de ilk adaylar belli oluyor

Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan CHP'de, ilk adayların 14 Aralık Perşembe günü Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplanacak Parti Meclisinde (PM) açıklanması bekleniyor.

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren CHP’de, aday adaylığı için başvuru süresi tamamlandı. Şimdi gözler 14 Aralık Perşembe günü saat 15.00’te yapılacak parti meclisi (PM) toplantısına çevrildi.

Genel Başkanın sunuşu ile başlayacak PM’de, “Yerel Seçim Stratejisine” dair değerlendirmeler ile bazı seçim çevrelerinde aday belirleme yöntemi görüşülecek.

Perşembe günü ilçe ve belde bazında da olsa bazı yerlerde adayların ilan edilebileceği belirtiliyor.

Yıl sonuna kadar adaylarının büyük çoğunluğunu açıklamayı planlayan CHP’de, sık sık PM toplantısı düzenleneceği belirtildi.

ANKETLER BELİRLEYİCİ OLACAK

Haberin DevamıReklam
CHP, İstanbul, Ankara, Aydın dışındaki mevcut başkanlar için büyükşehirlerde ve illerde “memnuniyet anketi” yapıyor. 27 Kasım’da başlayan anket çalışmasında, örgütün yanı sıra seçmenin de görüşlerine başvuruldu.

Anketlerden çıkacak sonuca göre, belediye başkanından şikayet yoksa atama yapılacak. Belediye başkanından memnuniyetsizlik varsa, ikinci aşamada öne çıkan adaylar tespit edilecek.

Perşembe günkü PM’de, anket çalışması biten iller de masaya yatırılacak. Birden fazla adayın öne çıkması ve adayların birbirine yakın oranlarda sonuç alması halinde ise parti kontrolünde üyelerin katılımı ile ön seçim yapılması gündemde. (AA)