CHP’de belediye başkanlığına 44 başvuru – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’de belediye başkanlığına 44 başvuru

CHP’de belediye başkanlığına 44 başvuru

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Aralık 2023 Çarşamba - 15:46Güncelleme: 6 Aralık 2023 Çarşamba - 15:46
CHP’de belediye başkanlığına 44 başvuru

CHP’den belediye başkan aday adaylığı için 44 başvuru yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi için 2 başvuru olurken 4 ilçede ise aday adaylığı başvurusu yapılmadı.

CHP’de 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için başvuru süresi dün sona erdi. Aday adaylığı için Denizli Büyükşehir’de beklenildiği kadar fazla aday adayı başvurusu olmadı. Başvuru yapan isimlerin Özgür Savaş Bayar ve Mehmet Uğur Tatar olduğu açıklandı.

Pamukkale Belediye Başkanlığı için girişimlerde bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise, yine kendi ilçesi için başvuruda bulundu. Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ise başvuru yapmadı.

CHP’de Beyağaç, Çameli, Tavas ve Güney ilçelerinde aday adaylığı başvurusunda bulunan olmadı.

GENEL MERKEZDEN HEYET GELECEK

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, aday adaylarıyla ilgili “İlçelerimizde belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için başvuran birbirinden değerli partililerimize çok teşekkür ederiz. 7 Aralık tarihinden itibaren genel merkezimizden gelecek olan heyet, ilçe başkanlarımız, aday adaylarımız, örgütümüz ve sivil toplum örgütleriyle görüşecek. Buna göre yol haritamızı belirleyeceğiz” açıklamasını yaptı.

ADAY ADAYLARI

CHP’den Büyükşehir ve 15 ilçede aday adaylığı başvurusu yapanların isimleri şöyle: