CHP Heyeti, evi yanan aileyi ziyaret etti – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP Heyeti, evi yanan aileyi ziyaret...

CHP Heyeti, evi yanan aileyi ziyaret etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Ekim 2023 Çarşamba - 14:33Güncelleme: 18 Ekim 2023 Çarşamba - 14:33
CHP Heyeti, evi yanan aileyi ziyaret etti

Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Uzunpınar Mahallesi'nde çıkan yangında evi oturulamaz halen gelen aileyi CHP Heyeti ziyaret etti.

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, İl Başkan Yardımcısı Ercan Aydın, Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay, Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun ve CHP Denizli Büyükşehir Grup Başkanvekili Himmet Keysan, Uzunpınar’a giderek, oturdukları ev yangında zarar göre Sarı Ailesi’ni ziyaret etti.

Yaşadıkları yangın felaketiyle ilgili CHP Heyeti’ne bilgi veren Durmuş Sarı, “Evimiz elektrik kontağından çıkan yangında bir anda alevler içinde kaldı. Yangını kendi imkanlarımızla söndürmeye çalıştık ama elimizden bir şey gelmedi. Uzunpınar beldeyken bizim itfaiyemiz vardı, ancak mahalle olunca göstermelik bir levha dışında bir şey kalmadı. İtfaiye Gözler’den gelinceye kadar elimiz kolumuz bağlıydı. İtfaiye geldiğinde ise evimiz gözümüzün önünde cayır cayır yandı. Gelen itfaiye ise sadece küllere su sıktı” dedi.

Haberin DevamıReklam
Evi evlilik hazırlığında olan oğlu Cüneyt için yaptıklarını söyleyen Nezihe Sarı, “Evimin her şeyini oğlum için hazırlamıştık. Bir gelin eksikti. Mahsulleri de sattıktan sonra oğlum Cüneyt’i evlendirecektim. Ne ev kaldı, ne de mahsul. Çok üzgünüm, emeklerimiz cayır cayır yandı” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Ziyaret esnasında İl Başkanı Horzum ve Pamukkale İlçe Başkanı Coşkun, Sarı ailesinin zararlarının giderilmesi için ellerinden gelen yardımı yapacaklarına dair söz verdi.

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum ise, aileye geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Açıklama yaptığımız bu yerde itfaiye binası var, fakat itfaiyesi yok. Uzunpınar’ın yolları dağlıktır, bu yüzden de buraya dışarıdan müdahale edilmesi, itfaiye araçlarının buraya zamanında gelmesi çok zordur. Bu yıl içinde mahallemizde beşinci kez yangın meydana geldi. Mahallede itfaiye hizmeti olmadığı için bu yangınlar büyük zararlara neden oldu. İtfaiye olmadığı için yangına itfaiye araçları çok geç kaldı. Evler tamamen kül oldu. Maddi zararı bir yana bırakın, insanların burada hatıraları, geçmişleri, anıları tamamen kül oldu. Bir daha böyle acıların yaşanmaması en büyük dileğimizdir. Önlemi almak da Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a düşer. Zolan’ın burada üzerine düşeni yapacağına inanıyorum” diye konuştu.