CHP’li Özel: ‘Sığınmacılara bakalım, maaş verelim’ diyorsanız oylar Recep Bey’e – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’li Özel: ‘Sığınmacılara bakalım, maaş verelim’...

CHP’li Özel: ‘Sığınmacılara bakalım, maaş verelim’ diyorsanız oylar Recep Bey’e

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mayıs 2023 Pazar - 17:15Güncelleme: 21 Mayıs 2023 Pazar - 17:15
CHP’li Özel: ‘Sığınmacılara bakalım, maaş verelim’ diyorsanız oylar Recep Bey’e

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Denizli’deki seçim çalışmalarında vatandaşlara “Bu ülkede sığınmacılar kalsın, işsizlik onlar yüzünden artsın, devletin ilacını bedava onlar alsın, çalışmadan maaş alsın, biz Suriyelilere bakalım diyorsanız oylar Recep Bey’e” diye seslendi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu öncesinde geldiği Denizli’de vatandaşlara seslendi. Özel, kent merkezi, Sarayköy, Honaz ve Tavas’ta halk buluşmalarında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarını ve uygulanan politikaları eleştirdi.

“EYT, KILIÇDAROĞLU SAYESİNDE ÇIKTI”

EYT’nin çıkarılmasının CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde gerçekleştiğini söyleyen Özel, “Geçtiğimiz seçimde bizim yap dediklerimizi yapmayanlar, seçimin gittiğini anlayınca yapmaya niyetlendiler. EYT diye diye dilimizde tüy bitmişti. ‘Seçimi kaybedeceğimi bilsem yapmam’ diyordu. Baktı seçim gidiyor, yapmaya karar verdi.
3600 ek gösterge için söz verdik. Polisi, öğretmeni, din görevlisini söz verdiği pek çok memuru mağdur ediyordu. ‘Ben de yapacağım’ dedi. ‘Taşerona kadro’ diyor, dinletemiyorduk. ‘Emekli maaşı bu kadar düşük olmaz, asgari ücrete tamamla’ diyorduk. Seçimin gittiğini görünce parayı bastırdı. Her gün haklarında kötü konuştuğu EYT’liler, 3600’ü vermediği memurlar dedi ki, kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Bugün Kılıçdaroğlu olmasaydı EYT’liler içinde ‘ben emekli olurdum’ diyen varsa kendini kandırıyordur, açsın baksın. Tayyip Bey geçmişte bu konuda neler söylemiş?” diye konuştu.

“VATAN EVLATLARININ DEVRİ BAŞLIYOR”

Gelecek pazar yapılacak seçimle bir devrin kapanacağını ifade eden Özel, “Daha yapmadıkları var. Unuttukları var. Örneğin staj mağdurlarını unuttu. Bağ-Kurluları unuttu. Atanamayan öğretmeni, doktoru, mühendisi unuttu. Ehliyet diyenleri unuttu. Size söz biz unutmayacağız. Kimseyi arkada bırakmayacağız. Bu sorunların hepsini biz çözeceğiz. Üreticiyi unuttu. Bülent Arınç, Çanakkale’de üreticiye mazottaki ÖTV’yi kaldırma sözü verdi. Sözünü tuttu mu? Sana tutmadı ama gezinti teknesine tuttu. Kotraya verdi. Binali Yıldırım’ın oğlunun gemilerine verdi. Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın gemiciğine verdi. Traktöre vermedi. Söyleyin çiftçiye. Gelecek hafta pazar bir devir kapanıyor, yenisi açılıyor. Bakan evlatlarının devri bitiyor, vatan evlatlarının devri başlıyor. İktidar beşli çeteye paraları buldu. Zenginlere, yandaş müteahhitleri, şirketlere, holdinglere buldu. EYT’ye, asgari ücrete, emekliye bulmadı. Söyledik söyledik bu kadarını yaptırabildik” dedi.

Haberin DevamıReklam
“SAHTE İÇERİKLERLE İFTİRA ATTILAR”

İiktidarın iftira kampanyası başlattığını kaydeden Özel; “Biz bunları suçüstü yakaladık. İsim isim verdikleri paraları biliyoruz. Sahte içeriklerle iftira attırdılar. PKK’lılar ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu aynı videoda oynuyormuş gibi gösterdiler. Bu yalanı yakaladık, özür dilemediler. Tuttular kendi mitinglerinde verdiler. Şikayet ettik, TRT’de oynattılar. İtiraz ettik, 29 kanalda yayınlattılar” ifadelerini kullandı.

“DOLAR 30 LİRA OLSUN DİYORSANIZ OYUNUZU TAYYİP BEY’E VERİN”

Konuşmasında ekonomik göstergeler üzerinden AK Parti iktidarına yüklenen Özel, “Seçim öncesinde anketler Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösteriyor diye borsa çıkıyordu, faiz düşüyordu. Birinci turun sonunda kazanan olmadı. Hemen fiyatlar yükseldi. Kredi kartlarından nakit avans çekimini bile yasakladılar. Yani başa gelince ne yapacağını gösterdi. 28’nde karar vereceksiniz. Dolar 30 lira olsun diyorsanız, işsizlik artmaya devam etsin diyorsanız, seneye kıymanın kilosu 700 lira olsun diyorsanız Tayyip Bey’e, eğer işsizlik azalsın, fiyatlar düşsün diyorsanız Kemal Bey’e… Gençler mutlu olsun diyorsanız oyunuzu Kemal Bey’e vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

“SURİYELİLERİ ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ”

Esad ile görüşüp Suriyeli sığınmacıları ülkelerine geri göndereceklerini belirten Özel, “Benim gencim iş bulamıyor. Türkiye’de 10 milyon sığınmacı var. Ve Tayyip Bey diyor ki biz Ensarız, onlar Muhacir… Onlar sığınmacı, yüzde 5,6 ile çocuk sahibi oluyorlar. Bugünkü sığınmacılara vatandaşlık verirsen, iki üç seçim sonra AKP gitsin dese de onların oyu ile iktidar belirlenecek. Bu ülkede sığınmacılar kalsın, ucuza çalışsın, işsizlik onlar yüzünden artsın, devletin ilacını bedava onlar alsın, çalışmadan maaş alsın, biz Suriyelilere bakalım diyorsanız oylar Recep Bey’e. Yok, yeter artık, Esad’la anlaşıp bunları ülkelerine yollayın diyorsanız oylar Kemal Bey’e” dedi.