Özel’in Denizli Büyükşehir Belediyesi ziyareti mitinge dönüştü – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Özel’in Denizli Büyükşehir Belediyesi ziyareti mitinge...

Özel’in Denizli Büyükşehir Belediyesi ziyareti mitinge dönüştü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Nisan 2024 Cuma - 14:24Güncelleme: 26 Nisan 2024 Cuma - 14:24
Özel’in Denizli Büyükşehir Belediyesi ziyareti mitinge dönüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, mitinge dönüşen Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) ziyaretinin ardından Delikliçınar Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslendi. Özel, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, "Bunu bir zafer olarak görmüyorum, bu seçim sonuçlarını bir görev, bir vazife ve millet adına bir fırsat olarak görüyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İl Başkanlığını ziyaretinin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesine (DBB) geldi. İl Başkanı Ali Osman Horzum’un kullandığı motosiklet ile birlikte Delikliçınar Meydanı’na giriş yapan Özel, burada toplanan kalabalığın sevgi gösterileriyle karşılandı.

    

DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Çavuşoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Genel Başkanım şehrimize, Denizlimize hoş geldiniz. Sizleri burada ağırlamak bizim için büyük bir onur. Türkiye’de başlattığınız değişim yolculuğunun Denizli’de taçlanıyor olması bizim açımızdan bir keyif. Bu sürecin içinde gerek şahsıma, gerek Denizli örgütüne duymuş olduğunuz güvenden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizler de umarım sizleri mahcup etmemişizdir ki bu yolculuğumuzun sonunda sizleri Denizli Büyükşehir Belediyemizde ağırlıyoruz” dedi.

“DENİZLİ İTTİFAKINA, TÜRKİYE İTTİFAKINA MİNNETTARIZ”

Özel de, seçim sonrası 2018’de Çorlu’da yaşanan tren kazası davasını takip etmek için gittikleri Tekirdağ’ın ardından ilk ziyareti Denizli’ye yaptıklarını ve keyifli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti. Özel, şöyle konuştu:

“Dün gece Denizli’de kaldım bu sabah Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği Denizli Büyükşehir ve Merkezefendi ilçesinde uyandım, birazdan hemen yanımızda olan Pamukkale’miz var. Denizlide 4 küçük ilçe belediyesi hariç bütün belediyeleri CHP kazandı. Bunu tek başına partiye mal etmiyoruz, Denizli ittifakı, Türkiye ittifakı kazandı. Denizli’deki uzun yıllardır mücadele eden çok sevgili sosyal demokratlar, Cumhuriyet Halk Partililer Denizli ittifakını kurdular. Her görüşten insanlarla bu ülkenin vatanına, bayrağına saygılı olan herkesle el ele, omuz omuza kazandık. Denizli ittifakına, Türkiye ittifakına minnettarız.”

MİTİNGE DÖNÜŞEN ZİYARET

Haberin DevamıReklam
DBB ziyaretini sonrası Delikliçınar Meydanı’nda toplanan vatandaşlara parti otobüsünün üzerinden seslenen Özel, Denizli’de kendilerine destek verenlere teşekkür etti, kentte 15 ilçenin CHP’li isimler tarafından yönetildiğini belirtti.

Özel, CHP’nin yönettiği belediyelerde Atatürk’ün sözündeki gibi “çiftçinin milletin efendisi olacağını” vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Seçimle bir büyük zafer kazanmadık. Bunu bir zafer olarak görmüyorum, bu seçim sonuçlarını bir görev, bir vazife ve millet adına bir fırsat olarak görüyorum. Bu seçim bizim, sevinmenin, mutlu olmanın, birbirini tebrik etmenin yanında sorumluluğu hatırlamanın, kimseyi üzmemenin, dışlamamanın, öteki hissettirmemenin sorumluluğunu sırtımıza aldığımız seçimdir. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında yapılacak ilk genel seçimlerde milletin, halkın iktidarını kurup, Atatürk’ün partisini birinci parti yapmanın sorumluluğunu taşıyoruz.”

İş yeri sahiplerinin yurt dışına çıkışta yaşadığı vize sorunlarının, fuarlara gitmeyi, yeni anlaşmalar ve pazarlar bulmayı zorlaştırdığını dile getiren Özel, “Bunun için hem iş dünyasının hem Denizli’nin vize sorununu, geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier’e aktardım. Kendisi, elinden geleni yapacağını, Türkiye’nin öğrencisiyle, hastasıyla, iş adamıyla, sanatçısıyla, kamyoncusu, tırcısıyla yaşadığı bu büyük zulme çare arayacakları sözünü verdiler” ifadelerini kullandı.

Özel, enflasyon muhasebesiyle finansal tabloların güncellenmesinin ardından yeni vergilerin çıkmaması gerektiğini belirterek, “Çok sayıda şirket, iflasın, konkordatonun eşiğindedir. İş bilmezler, size sesleniyoruz, yeter artık, düşün milletin yakasından” dedi.

Vatandaşlara güç veren, onlardan güç alan, müzakere de mücadele de eden, dinamik, sonuç alan bir siyaset için yola çıktıklarını anlatan Özel, “Bu ülkeyi seviyoruz, sizleri seviyoruz. Beni seven arkamdan gelsin” diye konuştu.

Özel, Denizli programını Pamukkale ve Merkezefendi belediyelerini ziyaret ederek tamamladı.

ÖZEL’DEN YARDIM İSTEDİ

Çıkışta yanına gelen kişinin, kızının Aydın’da öldürüldüğünü söyleyerek yardım istemesi üzerine Özel, vatandaşla ilgilenilmesi talimatını verdi. Bu sırada fenalaşan kişiye sağlık ekipleri müdahale etti.

DENİZLİ (AA)