Karaca: CHP Denizli’de büyük başarı elde etti – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca: CHP Denizli’de büyük başarı elde...

Karaca: CHP Denizli’de büyük başarı elde etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mayıs 2023 Pazartesi - 15:14Güncelleme: 29 Mayıs 2023 Pazartesi - 15:40
Karaca: CHP Denizli’de büyük başarı elde etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, seçimlerle ilgili “CHP, Denizli’de büyük başarı elde etmiştir. Oylarımızı artırdık, ilin milletvekili sayısı düşmesine rağmen 2018’de olduğu gibi yine 3 milletvekilliği kazandık” değerlendirmesini yaptı.

Yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, sandığa giderek demokrasiden yana iradesini gösteren Denizlililere teşekkür etti. Karaca, şunları kaydetti:

“MÜCADELE KARARLILIĞIMIZI BİR ÇİFT MAVİ GÖZDEN ALIYORUZ”

● Devletin tüm olanaklarını hoyratça harcayıp kara propaganda ile korku iklimi yaratanlara, kuru ekmeği vatandaşa layık görenlere, gençlerin hayallerini, umutlarını koltuklarının altına gömmeye çalışanlara, kadınları birey olarak değil, eşya olarak görenlerle kirli ittifaklar yapanlara, toplumsal barışı yok edip kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya, ana- babayı evlatları ile ayrıştıran iftira çamuruna rağmen sandıklara geldiniz ve iradenizin değişimden yana olduğunu cesurca tüm ülkeye gösterdiniz.

● Yüreğindeki umudu umudumuza ortak ederek birlikte yol yürüdüğümüz tüm kadınlara, gençlere, örgütümüzün fedakar temsilcilerine, sandıklarda avukat, müşahit, kurul üyesi olarak görev yapan tüm yoldaşlarımıza, sokakları arşınlayan, seçim çalışmasına katılan tüm partililerimize ve gönüllülere gösterdikleri büyük özveri için teşekkür ediyorum.

● Biz cesaretimizi, gücümüzü, mücadele kararlılığımızı bir çift mavi gözden alıyoruz. Bir çift mavi gözün ışığında kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

“CHP, DENİZLİ’DE OYLARINI ARTIRDI”

● Denizli’de Cumhuriyet Halk Partisi 14 Mayıs seçimlerinde büyük bir başarı elde etmiştir. 2018 seçimlerinde 8 olan milletvekilinden 3’ünü kazanmıştık. Bu seçimde Denizli milletvekili sayısı 7 ye düşmüş olmasına rağmen milletvekili sayımızı koruduk. 2018 seçimlerinde 192 bin olan oyumuzu, bu kez 228 bine çıkardık.

Haberin DevamıReklam
● Denizlimizi TBMM’de 3 CHP milletvekili olarak hemşehrilerimizin takdiriyle temsil edeceğiz. Millet İttifakı 4-3 yarışı galip bitirmiştir. Bu başarıyla aslında Denizli ve Denizli halkı kazanmıştır.

“DENİZLİ’DE KAZANAN KILIÇDAROĞLU”

●Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda Millet İttifakı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 48.36’lık oranla geçerli oyların 344 bin 507’sini alarak Denizli’de ilk sıraya yerleşmiştir. İkinci turda Cumhur İttifakı Adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 47.01’lik oranla 326 bin 35 oy, Millet İttifakı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 52.99 oran ile 367 bin 447 oy almıştır.

●Açıklanan resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Acıpayam, Babadağ, Baklan, Beyağaç, Çameli, Çivril, Kale, Serinhisar ve Tavas olmak üzere 9 ilçede seçimi önde tamamlarken; Kılıçdaroğlu ise merkez ilçeler Merkezefendi ve Pamukkale’nin yanı sıra Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çardak, Güney, Honaz ve Sarayköy ilçeleri olmak üzere 10 merkezde yarışı önde bitirmiştir. Bu da başta CHP olmak üzere Millet İttifakı bileşenlerinin ve bizi destekleyen hemşehrilerimizin başarısıdır. Denizlimizde Cumhur İttifakı 28 Mayıs’ta da ilk turdaki gibi ikinci sıraya gerilemiştir. AKP’nin oyları geçen seçime göre 40 bine yakın azalmış, milletvekili sayısı 4’ten 3’e düşmüştür.

“HEDEF YEREL SEÇİMLER, 20’DE 20”

● Tüm bu yaşananlar ve Denizli sonuçları, 9 ay sonra yapılacak yerel seçimler için bir göstergedir. Denizli’de şu anda 5 olan CHP’li belediye başkanlığı sayımızı 20’ye çıkaracağız. 19 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi’ni biz kazanacağız. Alınan bu sonuç bunun şimdiden habercisi olmuştur. Yerelde belediyelerimizin başarısı ortadadır. Hiç merak etmeyin, sosyal belediyeciliğimizle yaşanabilir bir Denizli için şimdiden hedefimiz belli, 20’de 20. Birlikte başaracağız.”