Karaca’dan çağrı: İlk turda bitirelim – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca’dan çağrı: İlk turda bitirelim

Karaca’dan çağrı: İlk turda bitirelim

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Mayıs 2023 Çarşamba - 13:47Güncelleme: 10 Mayıs 2023 Çarşamba - 13:47
Karaca’dan çağrı: İlk turda bitirelim

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 14 Mayıs Pazar günü Denizlilileri sandığa gitmeye ve seçimi ilk turda bitirmeye çağırdı.

Seçim bölgesindeki çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, tüm seçmenleri 14 Mayıs’ta oy kullanmaya, sandık görevlisi ya da müşahitleri de sandıklara sahip çıkmaya davet etti.

CHP Denizli İl Başkanlığında Parti Okulu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ile birlikte Pamukkale Sandık Kurulu eğitimi programına katıldı. Seçmenlere CHP Parti Okulunun hazırladığı sandık güvenliği eğitimi videosunu izlemelerini öneren Karaca, videoya https://www.youtube.com/watch?v=VFV4wHseiKU&t=3s&ab_channel=CHPOkulTV bağlantısından ulaşılabileceğini ifade etti.

“BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından “İlk turda bitirelim” notuyla yayınladığı videoya değinen Karaca, Kılıçdaroğlu’nun “Her gün görüyoruz ki karşımızdaki radikaller koalisyonu gözünü karartmıştır. Korkunç şeyler yapmaya hazırlar. Biz mutlaka kazanacağız da sonrasındaki şifa sürecimiz uzamasın, yıllar almasın diyorsanız ilk turda bu işi geçmek zorundayız. Amaç Türkiye’yi önce muhalefet yapılabilir hale getirmek. Sonrası herkes için kolay. Haydi, ilk turda bitirelim bu işi. Sonra, Bay Kemal’e ne istersen de. Hatta aç ağzını, yum gözünü. Başım üstüne” sözlerini paylaştı.

Haberin DevamıReklam
Karaca, “Birleşe birleşe kazanacağız. Tüm seçmenleri sandığa gidip oy kullanmaya davet ediyorum” dedi.

TRT ELEŞTİRİSİ

TRT’nin Kılıçdaroğlu’nu son 7 yılda sadece bir kez davet ettiğini hatırlatan Karaca, seçim öncesi siyasi partilere TRT’de ayrılan sürenin Kemal Kılıçdaroğlu tarafından milletin televizyonunda, sesi kısılan, hikâyeleri anlatılmayan milyonları bilin diye, gerçekleri duyun diye kullanıldığını kaydetti.

“ADALET ARAYAN HERKES İÇİN BİR OY”

Adalet arayan herkesten oy istediklerini söyleyen Karaca, “Çünkü bu seçim, onların seçimi. Bu seçimde onlar aday. Ekmeği, suyu, geleceği çalınmış 85 milyon aday. Kaybolan neşesine yeniden kavuşmak isteyen herkes aday. Her birimiz refah, huzur ve adalet hasretiyle, hakça ve insanca yeni bir düzen kurmak için adayız. 14 Mayıs’ta sadece bana oy vermeyeceksiniz, adalet arayan herkese oy vereceksiniz. Bu ülkenin onuru ile çalışan ama geçinemeyen insanlarına oy vereceksiniz. Kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğimiz için oy vereceksiniz. Bu çürük düzeni sizler değiştireceksiniz. Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kuracağız” ifadelerini kullandı.