Karaca, seçmenleri sandığa ve Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırdı – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca, seçmenleri sandığa ve Kılıçdaroğlu’na oy...

Karaca, seçmenleri sandığa ve Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırdı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2023 Çarşamba - 11:47Güncelleme: 24 Mayıs 2023 Çarşamba - 11:47
Karaca, seçmenleri sandığa ve Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, seçmenleri 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde sandığa gitmeye ve Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yaptığı açıklamada, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanı 2. tur seçiminin önemine dikkat çekerek, “14 Mayıs’ta vatandaşlarımız Saray’daki tek kişiye geçit vermedi. 28 Mayıs’ta yeniden sandığa gideceğiz. Vatan için, bayrak için, hak hukuk ve adalet için oylar Kemal Kılıçdaroğlu’na” ifadelerini kullandı.

Seçmenleri 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde oy kullanmaya, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye davet eden Karaca, “Hepinizi vatan için sandığa bekliyorum. Vatan için sandığa gidip iradenizi yansıtın. Müşahit olmak isteyen, gönüllü olmak isteyen ya da herhangi bir destekte bulunmak isteyen tüm Denizlilileri il ve ilçe başkanlıklarına başvuruda bulunmaya, görev talep etmeye davet ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam
Türkiye’nin çok önemli bir seçim yapacağını belirten Karaca, “Değerli yurttaşlarımız karar verin, oylar kime? TC’yi kaldıranlara mı, TC’nin ilelebet o tabelalarda sürdürülmesi için mücadele edenlere mi? Kadınlar için özgürlük, kadınlara eşit haklar diyenler mi? Kadınlar eşyadır sahiplendirilebilir diyenlere mi? Teröristleri Habur’da davul zurnayla karşılayanlara mı? Teröristlere gereken yanıtı vereceğim diyenlere mi?” diye sordu.

“Karar ver” diyerek seçmenlere seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, sandıklara sahip çıkacaklarını, Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne uğurlayacaklarını sözlerine ekledi.