Karaca: Sandıktan fark yaratarak zaferle çıkacağız – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca: Sandıktan fark yaratarak zaferle çıkacağız

Karaca: Sandıktan fark yaratarak zaferle çıkacağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Mayıs 2023 Cuma - 12:08Güncelleme: 26 Mayıs 2023 Cuma - 12:08
Karaca: Sandıktan fark yaratarak zaferle çıkacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanı 2.tur seçiminden fark yaratarak, Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun zaferiyle çıkacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Pazar günü yapılacak 2. tur cumhurbaşkanı seçimi için çalışmalarını Pamukkale’nin Dokuzkavaklar ve Karşıyaka, Güney’in Cindere ve Doğanlı mahalleleri ile Sarayköy ilçesinde sürdürdü.

Karaca, iktidarın kamunun tüm imkanlarını kullandığını, kendilerine destek verilmezse sosyal yardımların ve hizmetlerin kesileceğini söyleyerek halkı yanıltmaya çalıştığını, kendilerine oy vermeyenleri cezalandırma yolunu seçtiğini söyledi.

Haberin DevamıReklam
Geriye düştükleri mahallelerde iktidar sözcülerinin “köylü aklı” diyerek vatandaşa alaycı bir yaklaşım sergilediğini, bunu kabul edilemez gördüklerini kaydeden Karaca, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi bizim anlayışımız nettir: Köylü Milletin Efendisidir” ifadesini kullandı.

SARAYKÖY’DE MİLLET BULUŞMASI

Sarayköy’de CHP İlçe Örgütü tarafından düzenlenen “Millet Buluşması”na Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Millet İttifakı’nın bileşenleri ile birlikte katılan Karaca, burada yaptığı konuşmada “14 Mayıs’ta 6 bin oy farkla sandıklardan Kemal Kılıçdaroğlu’nu birinci çıkaran, 28 Mayıs ikinci tur seçiminde de 8 bin oy farkla Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olarak Çankaya Köşkü’ne göndereceğiz der gibi bakan bir Sarayköy görüyorum” dedi.

SANDIK ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Mazbatalarını bugün İl Seçim Kurulu’ndan alıp çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini bildiren Karaca, 14 Mayıs’ta oy kullanmayan vatandaşları sistemi değiştirmek için sandığa gitmeye davet etti.