09.06.2023, Cuma
18 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca: Halil İbrahim soframızda herkese yer...

Karaca: Halil İbrahim soframızda herkese yer var

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Nisan 2023 Perşembe - 10:36Güncelleme: 20 Nisan 2023 Perşembe - 10:36
Karaca: Halil İbrahim soframızda herkese yer var

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, kurdukları Halil İbrahim sofrasında herkese yer olduğunu belirterek, birlik ve dayanışma çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “14 Mayıs sonrasında bayramları bayram gibi kutlayacağız” mesajını verdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde yaşanan kayıplar nedeniyle hüzünlü ve buruk olduklarını dile getiren Karaca, “Bu ülkeyi afete dayanıklı hale getirmek yerine yas ülkesi haline getirenleri göndereceğiz. Sorumlulardan hesap soracağız. Huzurla ve toplumsal barış içinde dayanışmayla kutlanan bayramları özleyen milletimize söz veriyoruz. Hep birlikte kayıpları olmayan bir ülkeyi 14 Mayıs sonrası inşa edeceğiz. Toplumsal kutuplaşmayı bitirecek, yaşam hakkını garanti altına alacağız” dedi.

“BÜYÜK VE KÖKLÜ CUMHURİYET HALK PARTİSİ AİLESİ, HEPİMİZİN AİLESİ”

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm sevdiklerine sabır dileyen Karaca, şunları kaydetti:

“Geçmişten geleceğe toplumun tüm kesimlerini kucaklayan ayrısı gayrısı olmayan, herkese kapısı açık olan Cumhuriyet Halk Partisi ailesi, artık hepimizin ailesidir. Bu güzel ve köklü ailede, her bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı, diğerinden ayrı tutulmayan evlatlar olarak yan yanadır.

Haberin DevamıReklam
Bu ülke, 30 TL olan soğanı dert etmeyip sarayda sefa sürenlerin değil.
Bu ülke, komşusu açken tok yatanların değil.
Bu ülke, ballı maaşlar alırken ahkam kesmeyi iş edinen saray şürekasının değil.
Bu ülke, pandemide maskeyi, depremde çadırı dağıtmayı beceremeyenlerin değil.
Bu ülke, meydanları boş sanıp kes kopyala vaatler sıralayan, toplumsal nefret ve kutuplaştırmadan milleti bıktıranların değil.

Bu ülke, Ramazan Bayramı’nda torununa verecek harçlığı olmayan aile büyüklerinin, sofraya et koyamayacak hale getirdikleri hanelerin, okula aç giden, yatağa aç giren çocukların, evde sokakta işyerinde sömürdükleri kadınların, işsiz bırakarak toplumdan soyutladıkları gençlerin, güvencesizleştirilen emekçilerin, parası çar çur edilen milletin ahını alan, kendilerini Saraylara layık görürken milleti fukaralığa terk eden iktidara veda edecek yüce gönüllü milletimizin ülkesidir.

“HALİL İBRAHİM SOFRAMIZA DAVET”

Soframızda olmayanları soframıza koymak, çocuk genç kadın erkek hep birlikte mutlu bayramlar kutlayacağımız günlerin umuduyla dayanışalım. Halil İbrahim soframızda herkese yer var. Sevgili halkım, gelin hep birlikte bu sofrada yan yana olalım. Saraydan gitmeye 24 günü kalan tek kişilik israf hükümetini tek başına bırakalım. Hiçbir çocuğun yatağa aç gitmediği, bayramların bayram gibi kutlanabildiği mutlu Türkiye’yi yeniden inşa edelim. Mutlu, huzurlu bayramlar.”