Karaca, gençlere seslendi: Hayatınızı çalmalarına izin vermeyin – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Karaca, gençlere seslendi: Hayatınızı çalmalarına izin...

Karaca, gençlere seslendi: Hayatınızı çalmalarına izin vermeyin

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Mayıs 2023 Perşembe - 12:01Güncelleme: 25 Mayıs 2023 Perşembe - 12:02
Karaca, gençlere seslendi: Hayatınızı çalmalarına izin vermeyin

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Gençliğin Yüzleri” programında bir araya geldiği gençlere “Hayatınızı çalmalarına izin vermeyin” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı 2. tur seçimi için çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Gençliğin Yüzleri” programında Denizlili gençlerle bir araya geldi. Kendi hayatından kesitler aktaran, nasıl bir Türkiye hayal ettiklerini anlatan Karaca, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

“HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN”

Alacağı eğitimin sonrasında rektör olmayı hayal ettiğini söyleyen gence yanıt veren Karaca, çocukken kurduğu avukat olma hayalini nasıl gerçekleştirdiğini anlattı. Karaca, gençlerden hayallerinden vazgeçmemelerini, liyakatla ülkenin yönetilmesi için Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermelerini ve 28 Mayıs Pazar günü sandığa gitmelerini istedi.

Karaca, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasının ardından hak ve özgürlüklerin ayaklar altına alınmadığı, genç işsizliğinin kalıcı çözüme kavuştuğu, çalışan ve başarılı olanın cezalandırılmadığı, ataması yapılmayan milyonların hak ettiğine kavuştuğu, eğitimde fırsat eşitsizliğinin ortadan kalktığı, başka bir ülkeye gitmek zorunda bırakılmadığı bir Türkiye’de yaşanacağını söyledi.

Haberin DevamıReklam
GENÇLERE YÖNELİK PROJELERİ ANLATTI

“Genç arkadaşlarım, biliyoruz hayallerinizi hedeflerinizi bu ülkede gerçekleştirmek istiyorsunuz. O nedenle lütfen sandığa gelin, hayatınızı çalmalarına izin vermeyin” diye seslenen Karaca, gençler için neler yapacaklarını şöyle anlattı:

– Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

– KYK Öğrenin Kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

– Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanılabilecek 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart ya da mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

– Aile Destekleri Sigortası’ndan yararlanan ailelerin çocuklarına, kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak. Mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil, kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

– Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi ya da yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

– Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.