11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP’li Karaca, festivalde kadınlarla bir araya...

CHP’li Karaca, festivalde kadınlarla bir araya geldi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Nisan 2023 Cumartesi - 12:06Güncelleme: 29 Nisan 2023 Cumartesi - 12:09
CHP’li Karaca, festivalde kadınlarla bir araya geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali’nde bir araya geldiği kadınlara “14 Mayıs’ta seçim galibiyetini birlikte yaşayacağız” diye seslendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Merkezefendi Belediyesinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali’nde kadınlarla bir araya geldi. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimin önemine değinen Karaca, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajını iletti. Karaca, şunları söyledi:

“GENÇLERE VE KADINLARA GÜVENİYORUZ”

“Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız diyor ki: Sevgili kadınlar, size söz kadın üretecek, yanında biz olacağız. Kadın özgürleşecek, yanında Millet İttifakı’nın iktidarı olacak. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye’yi sizlerle birlikte kuracağız. 0-6 yaş çocuğu olan kadınlarımız ücretsiz, istediği her yere gidecek. Seyahat edecek. Sosyal, ekonomik, toplumsal yaşama katılacak.

Sayın Genel Başkanımız diyor ki: Sizlere, kadına şiddetle mücadeleye ilişkin İstanbul Sözleşmesi’ni iktidarımızda ilk bir hafta içerisinde tekrar yürürlüğe koyacağız. Bu seçimde ülkemiz büyük bir değişimin ve dönüşümün eşiğinde. Bu değişim ve dönüşümü bu ülkenin gençleri, bu ülkenin kadınları yapacak.

Haberin DevamıReklam
Tek kişilik hükümet sistemine, özgürlüğün demokrasinin ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelesinde gençler ve kadınlara güveniyorum diyor genel başkanımız.”

“SEÇİM GALİBİYETİNİ BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ”

Konuşmasında kadınlara “13’üncü Cumhurbaşkanı adayımızı, 14 Mayıs’ta en yüksek oyla Denizli’den Çankaya Köşkü’ne uğurlayacak mıyız?” diye soran ve kalabalıktan “evet” sözünü alan Karaca, “Bu sözünüzü meydanlarda bizzat sayın Cumhurbaşkanı adayımıza, Cumhurbaşkanı yardımcılarımız Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a da aynı gür sesle 4 Mayıs’ta saat 16:00’ da Özay Gönlüm Meydanı’nda haykırmaya var mısınız?” diyerek, Denizlilileri Millet İttifakı mitingine davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, konuşmasını “İnanıyoruz ve güveniyoruz ki beşik sallayan kadınlar, sahayı sallayacak. 15 Mayıs’ta demokrasi mücadelemizde kaybedeni olmayan bir seçim galibiyetini sizlerle yaşayacağız” sözleriyle tamamladı.