06.06.2023, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Arpacı: Yanlış ekonomi politikaları şoför esnafını...

Arpacı: Yanlış ekonomi politikaları şoför esnafını bitirmiş durumda

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Mayıs 2023 Cumartesi - 13:48Güncelleme: 6 Mayıs 2023 Cumartesi - 13:49
Arpacı: Yanlış ekonomi politikaları şoför esnafını bitirmiş durumda

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret eden CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, “Yanlış ekonomi politikaları şoför esnafını bitirmiş durumda" dedi.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri öncesinde CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret eden Arpacı, Başkan Köksal Semerci ve üyelerle bir araya geldi.

“ŞOFÖR ESNAFI BİTMİŞ DURUMDA”

Vatandaşların ve şoför esnafının dertli olduğunu dile getiren Arpacı, “Nakliye sektörünün en önemli sorunu benzin ve mazot fiyatlarındaki artışlar. Yanlış ekonomi politikaları şoför esnafını da bitirmiş durumda” dedi.

“KAYBEDEN YİNE HALK OLDU”

Millet İttifakı’nın iktidar olması halinde şoför esnafının 10 yaşın üzerindeki araçlarının yenilenmesinde ÖTV alınmayacağını hatırlatan Arpacı, hükümetin vatandaşın sorunlarına uzak olduğunu ve 2,5 yıldır seçim ekonomisi üzerine kurulu bir politikanın yürütüldüğünü ifade eden Arpacı, “Hükümet, seçimi kazanmak için bir projeksiyon yaptı, bunun sonucunda kaybeden yine halk oldu” değerlendirmesinde bulundu.

“KAYNAKLAR YANDAŞA GİDİYOR”

Haberin DevamıReklam
Ülkenin sürekli küçüldüğünü, hiç kimsenin sattığını yerine koyamadığını söylediyen Arpacı, Türkiye’nin kaynak problemi olmadığını ama yönetim sıkıntısı yaşadığını dile getirdi. Arpacı, “Yanlış ekonomi politikaları nedeniyle kaynaklar vatandaşa değil yandaşa gidiyor” diye konuştu.

“HER FABRİKA ÜRETİM KALESİ”

Tekstil atölyelerini de ziyaret eden Arpacı, her fabrika ve atölyenin bir üretim kalesi olduğuna dikkat çekti. Arpacı, “Bu atölyelerde iş için aş için çalışan emekçilersiniz. Türkiye ekonomisine sunduğunuz büyük katkı için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ASGARİ ÜCRETLE 25 KİLO ET ALINABİLİYOR”

Çalışanların yaşadığı sorunları bildiğini söyleyen Şeref Arpacı, şunları söyledi:

“Ülkemizde yüksek enflasyon nedeniyle alım gücü günden güne düşüyor. Çok gerilere gitmeye gerek yok. Ocak ayında asgari ücretle 45 kilo et alınırken bugün ancak 25 kilo alınabiliyor. Buna bir de vergideki adaletsizlik eklendiğinde alım gücü daha da düşüyor. İşçilerin ilk ay aldıkları ücret, gelir vergisi nedeniyle Mart ayında düşmeye başlıyor. Doğrudan ve dolaylı vergilerle beli bükülen işçilerin gelir vergisindeki adaletsiz oranlarla mağduriyetleri daha da büyütüyor. Sorunları biliyorum. Çocukluğum tekstil atölyelerinde çıraklık yaparak geçti. Şimdi bu sorunların çözümü için bir Denizlili olarak Ankara’ya iktidar milletvekili olmaya gidiyorum.”