05.06.2023, Pazartesi
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP Milletvekili Adayı Arpacı, kadınlara desteği...

CHP Milletvekili Adayı Arpacı, kadınlara desteği anlattı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Nisan 2023 Pazartesi - 19:14Güncelleme: 26 Nisan 2023 Çarşamba - 11:36
CHP Milletvekili Adayı Arpacı, kadınlara desteği anlattı

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, iktidara geldiklerinde kadınlara destek için bir dizi projeleri hayata geçireceklerini söyleyerek, “Kadının güvencesi devlet olacak. Aile Destekleri Sigortası Kanunu yürürlüğe girecek. Kadınlarımız aç ve açıkta kalmayacak. İnsan onuruna yakışan bir sosyal yardım sistemi kuracağız” dedi.

Türkiye 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine adım adım yaklaşırken, CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Arpacı, ilçe ve mahalle ziyaretlerinde, bulunurken, kendisine iletilen istek ve şikayetleri de dinliyor.

Halkın değişim isteğini güçlü bir şekilde dile getirdiğini vurgulayan ve CHP’nin kadınlara yönelik projelerini aktaran Arpacı, iktidara geldiklerinde kısa sürede İstanbul Sözleşmesi’ni hayata geçireceklerini söyledi.

 

“KADINLARIN GÜVENCESİ DEVLET OLACAK”

Kadınlar için önleyici sağlık harcamalarının ücretiz olacağını ifade eden Arpacı, “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bahsettiği gibi, güçlü bir kadın sağlığı projesini başlatacağız. Kadınların sağlık, bakım ve hijyen konusundaki en büyük güvencesi devlet olacak. Ayrıca bizim için büyük öneme sahip olan İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Kadınlara şiddet uygulayan tüm hukuki yaptırımlar uygulanacak. Ev kadınlarımızın devlet memuriyetine alınması noktasında da teşviklerimiz olacak. Hane geliri asgari ücretin altında olan haneler için aile destekleri sigortasından mali destek sağlanacak. Önce hanedeki kadın adına bankada bir hesap açılacak. Sonra da para o kadının banka hesabına yatmaya devam edecek” dedi.

Haberin DevamıReklam
“KAMUDA KADINA YÜZDE 35 KOTA”

Kamu yönetim kademelerinde en az yüzde 35 kadın kotası uygulamasının vaatleri arasında yer aldığını ve kadınlara yönelik her türlü pozitif ayrımcılığın yapılacağını ifade eden Arpacı, sözlerine şunları ekledi:

“Kadının olduğu yerde başarı vardır, düzen vardır. Kamuda da kadınlarımızın yapacağı çalışmaları çok önemsiyoruz. Kadınlarımız üretecek ve ülkemizin gelişmesinde başrolde olacaklar. En büyük sorunlardan biri de doğum izni… Doğum iznine ayrılmış ve kanuni süre içinde işine dönememiş ve işinden ayrılmak zorunda kalmış kadınların, ileriki yıllarda yeniden iş hayatına dönmeleri halinde istihdam eden kurum ve kuruluşlara yönelik özel vergi teşvikini getireceğiz. Türk kadını iş hayatına dönmek istediğinde pozitif ayrımcılık uygulamalarından da yararlanacak.”