CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, DSO’ya konuk oldu – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, DSO’ya...

CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, DSO’ya konuk oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Mayıs 2023 Çarşamba - 13:49Güncelleme: 3 Mayıs 2023 Çarşamba - 13:49
CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, DSO’ya konuk oldu

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, seçim çalışmaları kapsamında Denizli Sanayi Odasına (DSO) konuk oldu. Arpacı, bir araya geldi DSO Başkanı Selim Kasapoğlu ve meclis üyelerine Denizli için neler yapacaklarını anlattı.

CHP Milletvekili Adayı Arpacı, DSO ziyaretinde yaptığı konuşmada, diyaloğun çok önemli olduğunu, 14 Mayıs seçimleri sonrasında bu diyaloğu devam ettirmek istediğini, Denizli’nin hak ettiğini alması için var gücüyle çalışacağını ifade etti.

“DENİZLİ YERİNDE SAYIYOR”

Denizli’nin yıllardır yatırım almadığına ve sahip olduğu potansiyelin doğru değerlendirilmediğine dikkati çeken Arpacı, “Denizli, potansiyel ile çok daha fazla üretim yapıp, ihracatı ve istihdamı arttırabilecekken yıllardır yerinde sayıyor. Elektrik tüketim miktarlarına baktığımızda son 7 yıl içinde Denizli’deki elektrik tüketim miktarının yüzde 15 arttığını görüyoruz. Aynı dönemde Uşak’taki elektrik tüketim miktarında ise yüzde 60 artış olmuş. Uşak’a yatırım yapılmış, Uşak göç alıp büyümüş, Denizli ise yerinde saymış” dedi.

“SEKTÖREL TEŞVİK SİSTEMİNE GEÇİLMELİ”

Haberin DevamıReklam
Bölgesel teşvik yerine sektörel teşvik sistemine geçilmesi gerektiğini savunan Arpacı, “Ordu, Ünye, Fatsa’da 3 OSB kurulmuş, makinalara ÖTV, KDV istisnaları sağlanmış. Hatta yer tahsis süreçleri de tamamlanmış. Elbette her kente, her ilçeye teşvik verilebilir. Ancak Denizli’nin lokomotif sektörlerinin başında gelen tekstilde, bu sektörle hiçbir bağlantısı olmayan Ordu’nun destekleniyor olmasını anlayabilmek mümkün değil. Bu nedenle, burada acilen sektörel teşvik sisteminin uygulanmaya başlanması gerekiyor. Hak ettiği değeri alamayan Denizli’nin daha fazla beklemeye tahammülü yok” ifadelerini kullandı.

NAKLİYE KRONİKLEŞMİŞ SORUN”

İzmir Limanı’na ulaşımı kolaylaştıracak demiryolu projesinde beklenen ilerlemenin olmadığını da söyleyen Şeref Arpacı, “Nakliye, kronikleşmiş bir sorun haline geldi. Millet İttifakı iktidarında, şehir içi ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığında başta modern raylı sistemler, metro, demiryolu olmak üzere alternatif ulaşım sistemlerini devreye sokacağız” dedi.