28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Arpacı: Doktora şiddeti öven videoyu üzüntüyle...

Arpacı: Doktora şiddeti öven videoyu üzüntüyle izledik

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Mayıs 2023 Pazar - 11:58Güncelleme: 7 Mayıs 2023 Pazar - 11:58
Arpacı: Doktora şiddeti öven videoyu üzüntüyle izledik

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği sağlıkçılara yönelik şiddet olaylarına tepki gösterdi. Arpacı, doktora şiddeti öven videoyu üzüntüyle izlediklerini, bunun sağlık çalışanlarını itibarsızlaştırmanın bir sonucu olduğunu belirtti.

CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, seçim çalışmaları kapsamında özel bir hastanenin sağlık çalışanları ile bir araya geldi. Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının, halk sağlığı için fedakarca görev yaptığını hatırlatan Arpacı, “Pandeminin bütün yükünü göğüsleyen sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz. Ancak bu kadar özveri ile çalışmalarına rağmen Covid-19 sağlık çalışanları açısından maalesef meslek hastalığı sayılmadı” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI İTİBARSIZLAŞTIRILDI”

Sağlık çalışanlarının AK Parti iktidarı döneminde itibarsızlaştırıldığını söyleyen Arpacı, “Ülkemizde en önemli hizmetlerden birini veren sağlık çalışanları, bu iktidar döneminde itibarsızlaştırıldı. Sosyal medyada doktorlara şiddet uygulamayı öven videoyu üzüntü ile izledik. Bugün geldiğimiz bu nokta, sağlık çalışanlarının itibarsızlaştırılmasının bir sonucudur” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
“YURT DIŞINA GİTMEK İSTEYEN DOKTOR SAYISI 40 KAT ARTTI”

Yurt dışına çıkmak için başvuran doktor sayısında çok ciddi bir artış olduğuna dikkati çeken Arpacı, “2022 yılında tıp fakültelerinden 12 bin 839 kişi mezun olurken, yurt dışına gitmek için başvuran hekim sayısı ise 2 bin 685 kişi olmuş. Son 10 yılda yurtdışına gitmek için başvuran doktor sayısı 40 kat artmış. Bir doktorun ne kadar zor koşullarda yetiştiğini biliyoruz. Sadece doktorlar değil, son dönemde yurt dışına giden yazılımcı sayısında da önemli bir artış olduğunu görüyoruz. Gençlerimizin yüzde 80’ini umudunu yurt dışına gitmeye bağlamış durumda. Bu beyin göçünün önüne geçmemiz gerekiyor. Çünkü geleceğimizi kaybedersek iflas ederiz” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı iktidarında sağlıkçılarında toplumda hak ettikleri değeri göreceğini belirten Arpacı, 14 Mayıs’ta toplumun her alanında değişimin başlayacağını, sağlıkçılar için de bahar geleceğini sözlerine ekledi.