28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. CHP İl Başkanı Horzum’dan ikinci tur...

CHP İl Başkanı Horzum’dan ikinci tur açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Mayıs 2023 Salı - 13:32Güncelleme: 16 Mayıs 2023 Salı - 13:33
CHP İl Başkanı Horzum’dan ikinci tur açıklaması

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turuna hazır olduklarını, kazananın millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını belirtti.

Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin Denizli il başkanları 14 Mayıs seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından bir araya gelerek, sonuçlarla ilgili değerlendirmede bulundu. Toplantıya CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, İYİ Parti İl Başkanı Özer Tunçtürk, DEVA Partisi İl Başkanı Bekir Kırar, Gelecek Partisi İl Başkanı Aykut Yıldırım, SP İl Başkanı Mehmet Fatih Aktaş ve DP İl Başkanı Salih Zeki Yanaşık katıldı.

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, seçim sürecinde Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin gecesini gündüzüne katarak milletvekili adaylarıyla birlikte mücadele verdiğini ifade etti.

Türkiye’nin 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gittiğini kaydeden Horzum, “AKP iktidarının gölgesinde geçen bir seçim sürecinde sandıklarda bir algı yönetimi ile sayıma başlandı. İktidarın tekelinde olan haber ajanslarında AKP Genel Başkanı’nın aldığı oy yüzde 59 ile açıklanmaya başladı. Burada örgütlerimizin ve halkımızın umudu kırılmak istendi. Ancak liderlerimiz başta olmak üzere, bütün ittifak üyelerimiz ve görevlilerimiz sandıklarımızı ve umudumuzu yitirmeden heyecanlı sayım sürecine devam ettik. Sandık başında amaçlarına ulaşamayınca bu kez de Millet İttifakı’nın önde olduğu sandıklara yapılan itirazlar ile algı stratejilerine devam ettiler. Orada da amaçlarına ulaşamayınca resmi olarak seçimlerin ikinci tura kaldığını açıklamak durumunda kaldılar” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Seçimi için 28 mayıs’ta yeniden sandığa gideceğini kaydeden Horzum, “İlk turdan daha heyecanlı, daha umutlu ve daha hazırız! Çünkü biliyoruz ki bu seçim demokrasi ile otokrasi seçimidir. Bu seçim ihale baronlarıyla evine ekmek götürme mücadelesi veren babalar arasında olacaktır. Bu seçim ‘gelin hep beraber önlemler alalım porsiyonları küçültelim' diyenlerle ‘yarın çocuğumun beslenmesine ne koyacağım?' diyen anneler arasında olacak. Bu seçim 3-4 ayrı kurumdan maaş alanlarla asgari ücretli iş bulamayan gençler arasında olacak. Bu seçim liyakat ile sadakat arasında olacak. O yüzden mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’yi oluşturan tüm toplumsal katmanların umudu ve geleceği için 28 Mayıs’ta herkesi oy kullanmaya davet eden Horzum, davet eden Horzum, “Umutsuzluğa yer vermeden ittifak adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olarak sandıktan çıkacağına, ardından da ülkemize baharın geleceğine söz veriyoruz. AKP ve Recep Tayyip Erdoğan Denizli’de kan kaybetmeye devam ediyor. 2018 seçimlerine kıyasla 2018 yılında yüzde 40 olan oyları yüzde 33’e düşmüş, şehirde 4 olan Milletvekilleri 3’e düşmüş durumda. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise, 2018 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 47 olan oyu yüzde 43 e düşmüş durumda. Denizli’de seçimin kaybedeni Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir. Millet İttifakının adayı Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile 2. Turda ipi göğüsleyeceğimize olan inancımız tamdır” diye konuştu.