Çavuşoğlu’ndan su indirimi ve yabancılara sığınma kampı vaadi – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Çavuşoğlu’ndan su indirimi ve yabancılara sığınma...

Çavuşoğlu’ndan su indirimi ve yabancılara sığınma kampı vaadi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ocak 2024 Pazar - 16:39Güncelleme: 28 Ocak 2024 Pazar - 16:40
Çavuşoğlu’ndan su indirimi ve yabancılara sığınma kampı vaadi

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, içme suyunda yüzde 50 indirim yapacaklarını vaat ederken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancıların da kentte kurulacak bir “sığınma kampı”nda toplanacağını söyledi.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, seçim vaatlerine hızlı bir giriş yaptı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın seçim koordinasyon merkezi açılışında konuşan Çavuşoğlu, kaynakları Denizli insanı için kullanacaklarını ifade etti.

“RANTIN VE RANTİYECİLİĞİN SONUNU GETİRECEĞİZ”

Merkezefendi’de derman belediyeciliği adına güzel işlerin yapıldığını ve bunu il geneline yayacaklarını söyleyen Çavuşoğlu, “Rantın, rantiyecinin sonunu getireceğiz. Yediklerinin, içtiklerinin, götürdüklerinin tamamını burunlarından fitil fitil getireceğiz. Ranta ve rantiyeciye hizmet etmeseler halkın tamamının sorunlarını çözecek güzel bir Denizli resmi yaratacağız. İşte bu yolun yolculuğunu başlatıyoruz. Birlikte güzel şeyler başaracağız. Denizli’nin 3’te birinde başardığımız güzelliği ilin tamamına yazacağız” dedi.

“İSTİHDAM OFİSLERİ AÇILACAK”

Haberin DevamıReklam
Herkese yetecek kaynağın olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Gençlerimizin omuzlarındaki işsizlik baskısını istihdam ofisleri açarak, iş alanları yaratarak ortadan kaldıracağız. Yeni ve güzel Denizli’yi hep beraber yaratacağız. Neler mi yapacağız? Rantı ve rantiyeyi ortadan kaldırdığımızda hizmet etmek için sınırsız bir bütçemiz var. Yeter ki Denizli’de 3-5 kişiye mahkum edilmiş, nerede yaşadığı belli olmayan insanlar tarafından kaynakların sömürülmesine son verdiğimizde hepimize yetecek kaynak mevcut” diye konuştu.

“SUDA YÜZDE 50 İNDİRİM, 5 BİN GENCE İŞ”

Vaatlerini de dile getiren Çavuşoğlu, “Göreve gelirsek, Sayın Belediye Başkanımızın Merkezefendi’de yazdığı hikayeyi tüm büyükşehire yayacağız. İlk yapacağımız iş, elektrik faturasını geçen su faturalarında yüzde 50’ye varan indirimler yapmak olacak. Kadınlarımız sabah işe giderken benim çocuğum ne olur diyen annelerin dertlerine derman olup, her yere kreş açacağız. Gençlerimiz için ilk etapta 5 bin kişilik istihdam yaratacağız. Sosyal belediyeciliği sosyal işverenliğe çevirerek, onlarında elini taşın altına koymasını sağlayıp, işsizlik problemini çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

“YABANCILARA SIĞINMA KAMPI”

Düzensiz göçmenlerin sığınma kampında tutulacağını söyleyen Çavuşoğlu, “Denizli’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların yaşamaları konusunda en büyük hassasiyeti göstereceğiz. Onları geldikleri yere gitmeleri için spesifik bir bölgede sığınma kamplarında yaşamaları için çaba sarf edeceğiz. Akşam çocuklarımız evden çıktığında ne olduğu belli olmayan, hangi ülkeden geldiği belli olmayanların korkusundan kurtaracağız” dedi.